В Івано-Франківську працівниці департаменту культури міськради плетуть вервиці для українських військових, які зараз перебувають у зоні бойових дій.
Про це Суспільному розповіла директорка департаменту Надія Загурська, передає Правда іф
За її словами, таким чином жінки хочуть підтримати бійців духовно. Крім вервиць, вони також плетуть й маскувальні сітки.
Допомогою для ЗСУ працівниці займаються у вільний від роботи час. За цей період жінки власноруч виготовили понад сотню оберегів. Заступниця директорки департаменту культури Христина Стефанів розповідає, плетуть “духовну зброю” для українських військових у національних кольорах – синьому та жовтому. На виготовлення однієї вервички потрібно приблизно 40 хвилин. Техніки плетіння працівниці департаменту культури навчалися самостійно.
“Це — не важко. Я взагалі не люблю займатися якоюсь такою клопіткою роботою — ні вишивати, ні в’язати. Але плести вервичку – це приносить моральне задоволення. Можливо, через те, що ми знаємо, що вони будуть оберігати наших воїнів. Що хлопці молитимуться. Тим паче, що вони звернулися з проханням, що хочуть вервичок, хочуть молитися. З молитвою та Богом ми віримо, що Україна переможе”, — каже Христина Стефанів.
Головна спеціалістка департаменту культури Лілія Кабат розповідає, матеріали для вервиць – намистинки та спеціальні синтетичні нитки – їм передають волонтери. Хрестики для оберегів спеціально привезли з Меджугор’я. Вервиці, каже Лілія Кабат, слугують духовними оберегами для українських військових на війні. Тому їх жінки плетуть з любов’ю та вірою у перемогу.
“Неодноразово були такі випадки, що хрестики захищали від куль бійців. Куля потрапляла в хрестик і відбивалася. Кожна намистинка – це є молитва за цього воїна. Тому вони мають дуже швидко живими та здоровими повернутися із миром. Україна буде незалежною державою. Ми всіма силами – піснею, молитвою, думками, позитивними емоціями – підтримуємо українських воїнів і всіх людей”, — ділиться Лілія Кабат.
Окрім вервиць, жінки також сплели понад 30 маскувальних сіток. Їх вже передали військовим.
“Коли плели сітки, то ми також залучали працівників з інших закладів культури. Хтось плів сітки, хтось нарізав тканину. Кожен був зайнятий. Не було байдужих. Падати духом ми не маємо права. Завжди казала і буду казати, тільки ми падаємо духом – це буде перша перемога ворога. Ми не дамо насолодитися йому такою можливістю”, — розповідає директорка департаменту культури Надія Загурська.
За її словами, освячені вервиці українським військовим на передову передадуть наступного тижня.