-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У міському парку Франківська раптово позеленіло озеро ВІДЕО

-Реклама-spot_img
spot_img

У Франківському міському парку вода в озері набула глибокого зеленого відтінку. 

Занепокоєння з цього приводу висловив місцевий мешканець Олег Слободян, пишуть Галицькі Гроші. Відповідне відео він опублікував на своїй сторінці у соцмережі.

У парку Шевченка біля джерела, озеро вже таке зелене, ніби пофарбували (ред.). Можливо можна якось почистити від бактерій – йдеться у повідомленні.

До слова, таке явище називають “цвітінням води”. Масовий розвитокУ міському парку Франківська раптово позеленіло озеро ВІДЕО мікроскопічних водоростей, характерною ознакою якого є «позеленіння» водного об’єкта.

- РЕКЛАМА-

Навесні, коли вода прогрівається, уся маса водоростей спливає на поверхню, ближче до сонячних променів. Поки водорості живуть, вони видаляють шкідливі домішки, збагачують воду киснем, вітамінами і біологічно активними речовинами. Але при відмиранні вони розкладаються з утворенням токсичних речовин. Слід зазначити, що за токсичністю отруйні речовини синьо-зелених водоростей близькі до токсинів блідої поганки.

Поширенню цвітіння сприяє здатність мікроорганізмів утворювати спори, які зимують на дні водойми і є стійкими до висихання. Крім того, синьо-зелені водорості – теплолюбні. Найінтенсивніше вони розвиваються за температури вище 20°С. Ще однією причиною їх посиленого розвитку є незначний водообмін у водоймах, утворення застійних і зі слабкою проточністю зон. При значній концентрації водоростей біля поверхні, у воді з’являється неприємний запах, знижується вміст розчиненого кисню, активізуються анаеробні процеси, що призводять до заморів риби.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету

2 КОМЕНТАРІ

  1. Вмикаємо інтелект. Дивимося де вода найзеленіша і помічаєм що це явище максимально інтенсивне у верхній частині каскаду озер “Біля джерела”. Ще трішки піднатужуємось і бачимо трубу з якої в озеро потрапляє вода у тій частині. Тепер вже зовсім навантажуємо мізки і згадуємо: Фосфати що містяться у пральних порошках є також у мін добривах якими живлять рослини (читай у даному випадку водорості) для інтенсивного росту. Отож дорогі екологи – мабуть варта взяти проби води біля тієї труби, та перевірити її на вміст фосфатів? Далі відстежити хтож саме зливає каналізацію (а мудрі люди гівно від стоків з ванни вже навчились відділяти різними трубами), та припинити це скидання фосфатів у озера.

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні