-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У Раді хочуть змусити українців обов'язково відкладати собі гроші на пенсію: скільки та коли (відео)

-Реклама-spot_img
spot_img

Верховна Рада хоче зобов’язати українців додатково – 7% від заробітку – відкладати собі на пенсію через недержавні пенсійні фонди.

Результат пошуку зображень за запитом "обов'язково відкладати собі гроші на пенсію: скільки та коли"

Завдяки такому заощадженню у старості можна буде отримувати дві пенсії – державну і ту, яку самостійно відклали.
Приватний підприємець Альона на державну пенсію не розраховує, тому вирішила забезпечити собі гідну старість самостійно. Оформила страховий поліс і збирає на пенсію. Перші виплати почне отримувати після 50-ти років.
Я вже давно працюю приватним підприємецем, і я знаю, що сума державної пенсії буде смішна. Яка б вона не була, ні в одній країні світу держава не може забезпечити людині пенсію в тому достойному рівні, в якому потрібно, – сказала Альона.
Таких, як Альона, в Україні небагато, але вже з наступного року усіх українців можуть змусити відкладати на пенсію самостійно. У парламенті лежить законопроект, яким запроваджують другий рівень пенсійного страхування. А це – обов’язкове відрахування грошей до недержавних пенсійних фондів. Сплачуватимуть внески почнуть всі, кому зараз менше 35-ти, спершу – 2 % від заробітку, а поступово відрахування збільшать до 7 %.
Накопичувальний рівень дасть можливість вам прогнозувати вашу пенсію, збільшувати відрахування, але найголовніше – ви самі стаєте власником цих грошей, – заявив народний депутат фракції “Самопоміч” Роман Семенуха.
В Україні працює 64 недержавні пенсійні фонди, але не всім дозволять приймати ці обов’язкові внески. Надійні установи визначатиме національна комісія з цінних паперів. Наразі добровільно відраховувати гроші можна у будь-який недержавний пенсійний фонд. Для цього потрібно просто принести паспорт та код платника податків і вирішити, скільки грошей віддаватимете щомісяця і як довго. Адже гроші у фонді не лежать на рахунках, а постійно інвестуються.
За такою схемою інвестування, до заощаджених грошей додаються ще й відсотки. Їх розмір буде залежати від рівня інфляції. Перші виплати пенсіонер зможе отримати лише після 50-ти років. Єдине, чого побоюються експерти – до того часу заощадження просто знеціняться.
В Україні надійних інструментів для інвестицій просто не існує, кредитний рейтинг на низькому рівні. Саме тому інфляція та курс долара в нас стрибає, макроекономічні умови надзвичайно важкі, не кажучи вже про геополітичні ризики,
– прокоментувала заступниця директора Центру економічних досліджень Марія Репко.
Але навіть після запровадження накопичувальної пенсійної системи, солідарна, яка діє зараз – не зникне. Втім, сподіватися на те, що після виходу на пенсію, ти врешті отримуватимеш гідну пенсію – зарано. Експерти кажуть: нова система лише частково замінить стару, відрахування за якою з часом можуть зменшитися.
Автор: Анастасія Кримова


Джерело

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні