Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу влаштував турнір юних ІТ-фахівців.
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу був обраний для проведення першого етапу студентської першості світу з програмування ІСРС-2021. Інститут інформаційних технологій виступив організатором і координатором олімпіади в області.
Цьогоріч у стінах ІФНТУНГ змагались 15 команд (45 учасників) освітніх закладів області: 5 команд ІФНТУНГ, 2 – ВСП «Надвірнянський фаховий коледж Національного транспортного університету», 1 – Міжнародна школа «Logika» м. Надвірна, 1- Рогатинський ліцей імені Братів Рогатинців, 2 – ВСП «Фаховий коледж електронних приладів» ІФНТУНГ, 1 – Івано-Франківський фізико-технічний ліцей-інтернат, 3 – Коломийський політехнічний коледж. Відзначимо, що деякі учасники вже не вперше беруть участь у змаганнях. Так, тренер ВСП «Надвірнянський фаховий коледж Національного транспортного університету» Михайло Ілько цього року приїхав на змагання одразу з трьома командами, для нього це вже шостий заїзд від 2015 року. Тоді, з першою командою, вони дійшли до фінального етапу Всеукраїнської олімпіади з програмування, який проходив у Вінницькому національному технічному університеті. Серед інших – теперішні студенти-магістри ІІТ, які уже шостий рік поспіль, починаючи від першого курсу, випробовують ІТ-фортуну.
Командам було запропоновано 12 непростих завдань.
«Недарма такі змагання називають спортивним програмуванням, вони дійсно нагадують спорт, – розповідає координатор олімпіади, доцент кафедри інженерії програмного забезпечення Микола Яцишин. – Умови олімпіади вимагають від учасників комплексного використання знань з прикладної математики у процесі командної роботи, адже команді з трьох осіб надається лише один комп’ютер, та ще й в умовах чітко обмеженого часу (5 годин на 12 задач). Перевірка задач здійснюється на сервері дистанційно. Команда може надсилати одне завдання на перевірку кілька разів, але за це їй нараховують штрафний час, мінусуються бали, а рейтинг падає. Усі вимоги чітко окреслені в завданнях – і обсяг програми, і час її виконання. Загалом цей вид програмування дає можливість перевірити свої навики, відчути емоції змагання, здорової конкуренції, які переживають спортсмени в інших кіберспортивних змаганнях».
Привітати учасників олімпіади також прийшли проректори з науково-педагогічної роботи Максим Карпаш та Сергій Куровець, директор Інституту інформаційних технологій, професор Ігор Лютак та викладачі кафедри інженерії програмного забезпечення. Всі вони одностайні в тому, що ті, хто обрав ІТ-напрям і зараз серед учасників олімпіади, обов’язково досягнуть успіху в майбутньому. Адже сьогодні роботу в ІТ-галузі сміливо можна назвати синонімом успіху! ІТ-ринок потребує фахівців так гостро, що вже на третьому-четвертому курсах хлопці та дівчата знаходять вакансії для трудового старту, а попит, за різними дослідженнями, тільки зростатиме.
Спонсорами олімпіади цьогоріч виступили: кафедра інженерії програмного забезпечення (як організатор і координатор заходу), Інститут інформаційних технологій, Івано-Франківський ІТ-кластер, компанія «SoftServe» та ТОВ «ТехАудитСервіс».
Тож після п’ятигодинних інтелектуальних змагань, рейтингова таблиця команд виглядає так:
1 місце – sRLBR_ALGO34 (команда Рогатинського ліцею імені Братів Рогатинців)
2 місце – sPhTL_DevMops (команда Фізико-технічного ліцею)
3 місце – IFNTUOG_HaalandTeam (команда ІФНТУНГ)
4 місце – IFNTUOG_LazyFolks
5 місце – IFNTUOG_Espada
6 місце – cKPC_PolyX
7 місце – cKPC_7rows
8 місце – cKPC_Upchain
9 місце – sLogika_YE
10 місце – cFKEP_Legacy
11 місце – cFKEP_Posipaky
12 місце – IFNTUOG_VAV
13 місце – cNCNTU_GoodTeam
14 місце – IFNTUOG_VIRA
15 місце – cNCNTU_IT