Відомий культуролог Євген Гулевич із Калуша, попри проблеми із зором, служив кулеметником
Диван на коліщатках в темній вітальні

Відомий культуролог Євген Гулевич із Калуша, попри проблеми із зором, служив кулеметником

Автор: Світлана Якимчук
05/09/2023 18:12
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Повномасштабне російське вторгнення Євген Гулевич зустрів у Калуші. І абсолютно неочікувано для родичів та друзів через кілька днів відправився боронити Україну.

31 грудня 2022 року Євген Гулевич загинув від кулі російського снайпера під Бахмутом.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Євген Гулевич народився 21 липня 1975 року в Калуші. Його батько працював будівельником, мати — інженером у центральній заводській лабораторії на Калуському хімічному комбінаті. Мав брата, який був старшим на 5 років.

Навчався у Калуській ЗОШ №2. Відвідував театральний та художній гуртки. Пізніше вступив до Львівського національного університету імені Івана Франка на факультет журналістики. 2005-го року закінчив магістерську програму з культурології цього ж університету, інформує Калуська міська рада.

Розпочав професійний шлях журналістом у виданнях “Експрес” і “Пост-Поступ”. Згодом був науковим співробітником. У період із 2010 по 2015 роки був директором Центру гуманітарних досліджень Львівського національного університету ім. Івана Франка. Займався художнім і науковим перекладом, редагуванням, культурологією, громадськими мистецько-дослідницькими практиками й ініціативами. Засновник і співавтор низки важливих культурних і видавничих проєктів. Зокрема, був головним редактором українського видання “Світовий атлас вуличного мистецтва і графіті” Рафаеля Шактера.

У 2019 році Євген для масштабного виставкового проєкту “Ангели”, у якому був співатором, писав мистецтвознавчі статті і проводив фахові консультації. У 2021 році — співкуратор міжнародної міждисциплінарної (не)резиденції “Суміжність” — трансдисциплінарної резиденції для художників і дослідників, які працюють із технологіями, новими медіа та громадськими місцями.

Повномасштабне російське вторгнення Євген Гулевич зустрів у Калуші. І абсолютно неочікувано для родичів та друзів через кілька днів відправився боронити Україну.

Незважаючи на проблеми із зором, Євген Гулевич добився зарахування в Десантно-штурмові війська ЗСУ — 46-ту окрему аеромобільну бригаду. Після вишкілу став кулеметником — оперував німецьким MG-3.

31 грудня 2022 року Євген Гулевич загинув від кулі російського снайпера під Бахмутом. Довгий час 47-річний молодший сержант вважався зниклим безвісти. Через постійні обстріли тіло вдалося забрати лише наприкінці березня.

Поховали Євгена Гулевича 10 квітня 2023 року на Марсовому полі — військовому цвинтарі у Львові поруч із Личаківським кладовищем.