Як діяти жителям Івано-Франківщини в умовах облоги
Диван на коліщатках в темній вітальні

Як діяти жителям Івано-Франківщини в умовах облоги

Автор: Світлана Якимчук
06/03/2022 12:29
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
Азов

Російські війська не зуміли раптово повалити українську владу. Тому наразі існує серйозний ризик того, що російські війська візьмуть українські міста в облогу. Це може призвести до різкого збільшення жертв серед цивільного населення. Дуже важливо мінімізувати втрати серед цивільного населення і максимізували здатність громадян виживати. У цьому документі окреслено важливі моменти, до яких громадяни повинні бути готові.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Вода

Цілком імовірно, що доступ до води у водогоні зникне — або навмисно, щоб змусити захисників міст здатися, або ж внаслідок випадкового пошкодження водоочисних споруд та трубопроводів. Вода є життєво важливою, адже потрібна для пиття, гасіння пожеж та лікування поранених. Наповніть водою усі посудини, які тільки можете знайти, поки вода у кранах все ще є. Це можуть бути пляшки, каструлі, ванни, і навіть доволі нетрадиційні ємності, як-от презервативи. Без води опір може тривати лише до трьох днів.

Їжа

Запасіться висококалорійною їжею, яка не псується швидко. Почніть обмежувати споживання їжі вже зараз. Поки є електрика, ви можете приготувати їжу з продуктів, що псуються швидко, і потім її заморозити. Після зникнення електрики пакуйте цю їжу з льодом та зберігайте в холодних місцях, бажано під землею. Зберігайте їжу в безпечних місцях, де вона не буде пошкоджена або ж недоступна через бої. Економте консервовані фрукти та овочі, оскільки з часом їх стане мало. У нагоді можуть стати вітамінні добавки. Молоді, літні та немічні люди непропорційно страждатимуть від недоїдання, якщо їх раціон буде обмежений. Якщо цих людей можна евакуювати, то вони мають бути евакуйовані. Це також зменшить кількість людей, яких необхідно годувати в зоні облоги.

Засоби індивідуального захисту

Громадянам слід переконатися, що вони мають низку предметів одягу.

  • Рукавички: бажано щільні робочі рукавички. Оскільки місто уражене, скрізь лежатиме скло та гострі предмети. Рукавички важливі для запобігання травмам.
  • Захист очей: розколота деревина, розбите скло та опіки від вибухівки – все це становитиме загрозу для очей. Захисні окуляри можуть бути надзвичайно ефективними.
  • Захист органів слуху: вибухи можуть завдати значної шкоди вухам. Використання захисту для вух, коли ви не в укритті, зменшить ризик травм.
  • Шолом: військові шоломи будуть цінним товаром, і цивільні особи, які їх носять, можуть бути прийняті за військових. Проте каски, велосипедні шоломи та інше цивільне спорядження можуть допомогти захистити голову від падіння кладки та сміття, а також від поранення голови під час проходження через пошкоджені будівлі.
  • Маски: маски для обличчя будуть неоціненними при пересуванні через палаючі будівлі за рахунок зменшення вдихання диму.
  • Взуття: громадянам слід подбати про черевики для ходьби з міцних матеріалів. Також краще мати водонепроникне взуття.
  • Сухий одяг: громадяни повинні тримати у своєму сховищі комплект теплого одягу в пластиковому пакеті. Це той одяг, у який вони переодягаються перед сном або відпочинком. Його слід зберігати сухим.
  • Робочий одяг: виходячи зі сховища, громадянам варто переодягатися в робочий одяг. Він не повинен бути виготовлений із поліестеру, оскільки він може розплавитися та спричинити травми. Цей одяг може змокнути через погодні умови або від поту. Слід використовувати вовняний одяг, оскільки вовна зберігає тепло навіть у вологому стані. Громадянам слід намагатися висушити цей одяг упродовж часу сну і тримати його окремо від сухого одягу.

Укриття

Громадянам слід докласти зусиль задля обмеження кількості гострих уламків, які виникнуть під час обстрілу. Найкраще цього досягти, заклавши вікна дошками. Використовуйте лист фанери або профнастил. Якщо ви цього не маєте, скористайтеся щільним картоном та килимами, щоб закрити вікна. Громадяни також можуть зменшити розкришення, наповнюючи пластикові пакети піском або землею і складаючи їх за вікнами та цегляними стінами.

Усередині кімнат переверніть важкі меблі – дивани або столи – так, щоб вони розташовувалися між внутрішньою несною стіною та зовнішньою стіною. Кулі зазвичай проходять крізь цегляні стіни, двері та автомобілі. Перебування за стіною недостатньо. Якщо ви не знаходитеся в укритті та потрапили під обстріл, вам слід встановити два шари перешкод між собою та джерелом вогню.

Оскільки міське середовище погіршується, велика кількість бруду та пилу проникає в одяг солдатів та цивільних. Вони нерідко виглядатимуть однаково. Це особливо актуально вночі, і оскільки можливість стрільби по цілях на відкритому повітрі буде миттєвою, існує значний ризик того, що цивільні особи будуть обстріляні під час пересування між будівлями. Щоб уникнути цього, пробийте діри – з інженерною допомогою – у стінах між сусідніми будинками, щоб уникнути необхідності виходити на вулицю. Використовуючи мотузки для білизни, ліску або троси, розмістіть прапори та інші матеріали між будівлями, щоб блокувати пряму видимість і спостереження зверху.

Медичне забезпечення

Через можливе збільшення жертв, медичний персонал буде вкрай завантажений роботою. Таким чином вони мають навчити цивільних осіб тому, як надавати першу медичну допомогу та стабілізувати ситуацію з постраждалими. Це значно заощадить час для професійних медиків, аби дістатися до постраждалих. Лікарі та медперсонал мають організувати тренінги для цивільних осіб, які залишаються в містах.

Для цього рекомендуємо мати наступний інвентар:

  • Бандажі. В ідеалі це має стосуватися запасу медичних бинтів високого тиску. На практиці цивільні особи повинні відрізати матеріал довжиною 15,5-20,5 см і настільки, наскільки вистачить самого матеріалу. Матеріал слід загорнути і закріпити еластичною смужкою. Він має бути чистим і сухим.
  • Харчова плівка або поліетиленова плівка – для двох типів проблем: опіків та ураження кишечника. Перед накладанням пов’язки опіки слід загорнути в харчову плівку, щоби запобігти прилипанню бинта до шкіри та інфікування рани. Відкриті кишки слід засунути назад всередину тіла і, якщо це неможливо, загорнути в поліетилен з водою, щоби запобігти їхньому висиханню. Це потрібно загорнути під бинти.
  • Джгути (турнікети): Турнікет — це джгут, який затягується навколо кінцівки, щоб зменшити приплив крові до неї, при небезпеці смерті від критичної кровотечі. Його можна зробити зі шнура метрової довжини. Для цього слід зав’язати вузол, який буде затягуватися, але не послаблятися, коли петля затягнута. В ідеалі кожен цивільний повинен мати при собі від двох до чотирьох таких джгутів. Критична кровотеча закінчується летальним результатом протягом 5 хвилин. Джгут може зберігати життя до години при належному накладенні.
  • Джгути. Джгут — це шнур, який натягується навколо кінцівки, щоби зменшити приплив крові до кінцівки, коли хтось помирає від значної кровотечі. Джгути можна зробити за допомогою метрового шнура. Можна зав’язати вузол, який затягнеться, але не послабиться, коли витягнеться петля. В ідеалі кожна цивільна особа повинна мати при собі від двох до чотирьох джгутів. У результаті великої кровотечі летальний кінець настає за 5 хвилин. За належного застосування, джгут здатен продовжити життя до години часу.
  • Скоби та суперклей: степлер — це дуже швидкий та ефективний засіб для зшивання рани. Суперклей також можна використовувати для герметизації рваних ран.
  • Шини: частини деревини довжиною з кінцівку або суглоб можна прив’язати до тіла для захисту зламаних кісток. Це може перетворити знерухомлених на тих, які здатні пересуватися навіть отримавши поранення. Задля створення такого матеріалу можна також використовувати елементи меблів.
  • Алкоголь: спиртні напої та особливо горілку можна використовувати задля стерилізації або принаймні очищення травм перед накладенням пов’язок.
  • Упаковка та марля: якщо матеріали стерильні, їхні обрізки можна використовувати задля накладання пов’язки під бинтами для поглинання крові та для стабілізації сторонніх предметів, які могли проникнути в тіло, не даючи їм завдати подальших внутрішніх пошкоджень під час руху пораненого.
  • Стрічка: клейку стрічку можна використовувати разом із пластиком, щоби створити клапоть, який діє як клапан, якщо легені проколено. Це здатно зменшити швидкість, з якою легені наповнюються вологою. Засмоктування грудної клітки зазвичай закінчується летально протягом 30 хвилин. Дії, що їх описано вище, здатні подовжити термін життя людини до години і зробити пацієнта більш мобільним. Це, своєю чергою, збільшує ймовірність того, що він отримає професійну медичну допомогу.

Санітарія

Скупчення великої кількості людей призводять до накопичення великої кількості відходів життєдіяльності, а тіла, що гниють, є джерелом хвороб. За звичайних обставин, першим із цих питань займаються комунальні служби. Ймовірно, їхня діяльність буде зупинена. Аби запобігти широкому зараженню житлових територій, групам цивільного населення слід зайнятися організацією комунальних рішень для безпечної утилізації відходів життєдіяльності та людських останків.

Сигнал мобільного зв’язку

Орієнтиром для російських військових слугують скупчення мобільних телефонів. У Сирії це призвело до регулярних ударів по лікарнях. Цивільним особам, які скупчуються в укриттях чи знаходяться в тих же медичних установах, де й військові, слід звести до мінімуму кількість сигналів, що акумулюються в таких місцях. Це вимагає комунікаційної дисципліни. Поблизу місць загального користування мобільні телефони слід переводити в авіарежим та вимикати. Їх необхідно залишати вимкненими, поки цивільні особи не покинуть територію зазначених укриттів. Рутинність логістичних дій також є небезпечною. Цивільним особам слід уникати щоденного використання одних і тих же шляхів, а також змінювати час відвідування ключових місць.

Згуртованість

Багато речей, згаданих вище, цивільним особам буде непросто втілити в життя. Харчування має бути нормованим, але якщо таке нормування не сприйматиметься як справедливе, це може призвести до меншої згуртованості серед людей. Сім’ї будуть емоційно та ірраціонально ставитися до поводження з трупами своїх родичів. Для того, аби ці питання не вплинули на рішучість та згуртованість цивільного населення, слід обговорити та узгодити заходи, що їх необхідно вжити на рівні спільнот. Останнім найкраще самоорганізовуватися на базі житлових будинків, притулків або за іншими логічними критеріями конкретної міської географії. Межі спільноти мають визначатися зоною, в межах якої вона може функціонально зустрічатися та обмінюватися інформацією. Група повинна домовитися про те, як зберігати та розподіляти продукти харчування та інші запаси, як підтримувати санітарні умови та утилізувати тіла загиблих. Обговорення важких тем до того, як вони стануть реальністю, зменшить шок і зміцнить волю до опору.

Відносини між цивільними та військовими

Коли цивільне населення пристосовується до життя в зоні бойових дій, місто починає ділитися на дуже локалізовані території. Різні частини таких географічних районів можуть бути заміновані, нашпиговані мінами-пастками, існувати за особливими правилами управління, стикатися з багатьма іншими проблемами. Військовий контроль над територією також може зазнавати змін, навіть якщо її цивільне населення залишається тим же. Організованим спільнотам у містах слід призначити довірених представників, які можуть зустрічатися з військовими представниками збройних сил для обговорення питань, що впливають на безпеку цивільного населення. Громаді слід надати цим особам повноваження приймати рішення під час взаємодії з військовими.

За допомогою цих та інших засобів можна вижити. Виживання є передумовою опору.

Якщо ви побачили ворожі ДРГ або диверсантів

Варто звернути увагу, якщо підозрілі особи:

  • мають чітко виражений/характерний російський акцент
  • не орієнтуються на місцевості
  • здійснюють фото/відеофіксацію місцевості
  • ставлять мітки
  • просять мобільний телефон, щоб здійснити дзвінок

Що робити:

  • запам’ятайте їхні прикмети (одяг, зовнішність, фізичні особливості). УВАГА: в жодному разі не робіть фото/відеофіксацію цих людей. Це може бути небезпечно!
  • не показуйте їм документи, не підказуйте дорогу
  • не давайте телефон для дзвінка, а якщо дали, то зафіксуйте номер, на який вони телефонували
  • усіма доступними способами інформуйте СБУ про час та місце, де ви бачили імовірних диверсантів, а також їхню кількість, зміст розмови, номери, колір та марки автівок, напрямок руху, прикмети.

Одразу повідомляйте:

Якщо поруч є представники тероборони чи правоохоронців – спробуйте затримати диверсантів. Робити це варто лише у випадку, якщо ви впевнені у своїх силах і маєте численну перевагу над ворогом.