-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Як не купити ліки-підробку. Поради прикарпатцям від Держлікслужби

-Реклама-spot_img
spot_img
Останнім часом в засобах масової інформації якість лікарських засобів стала популярною темою — про ліки пишуть на шпальтах газет, говорять в ефірі. Інформація буває різною, часом досить суперечливою.
Результат пошуку зображень за запитом "підроблені ліки"

Якість лікарського засобу – це сукупність властивостей, які надають можливість лікарському засобу задовольняти потреби споживачів відповідно до свого призначення та відповідати вимогам специфікацій якості, які чітко встановлюють відповідні норми та методи випробувань. Лікарські засоби повинні бути якісними, безпечними та ефективними, пише Держлікслужба в Івано-Франківській області, яка контроль якості ліків .

Насамперед споживачеві, щоб убезпечитися від придбання фальсифікованих та неякісних лікарських засобів, слід купувати ліки тільки в аптеках та аптечних пунктах, які мають ліцензію на роздрібну торгівлю лікарськими засобами. Інформацію про наявність ліцензії, як правило, можна знайти в куточку споживача.  Натомість, не користуватися послугами кур’єрів, поштового зв’язку, а також замовленнями через мережу Інтернет.

Рекомендуємо звертати увагу на упаковку, маркування, яке обов’язково має бути українською мовою. Маркування, що наноситься на етикетку, зовнішню та внутрішню упаковку лікарського засобу, повинно містити такі відомості: назву лікарського засобу; назву та адресу його виробника; реєстраційний номер; номер серії; способи застосування; дозу діючої речовини в кожній одиниці та їх кількість в упаковці; термін придатності; умови зберігання; запобіжні заходи.

- РЕКЛАМА-

До кожного лікарського засобу, що реалізується, додається інструкція про його застосування. Перед тим, як придбати той чи інший лікарський засіб, уважно ознайомтесь із інструкцією та перевірте термін придатності. Пам’ятайте, що лікарські засоби належної якості поверненню та обміну не підлягають.

Якщо у вас виникають сумніви – вимагайте сертифікат якості виробника, який видається окремо на кожну серію.  У відповідності до чинного законодавства, сертифікат якості споживачу має бути надано у термін, що не перевищує одну добу.

На виконання Закону України «Про звернення громадян», громадяни України мають право поскаржитися на якість лікарських засобів, виробів медичного призначення, порушення вимог щодо діяльності аптечних закладів.

Звернення може бути подано окремою особою (індивідуальне) або групою осіб (колективне). Звернення може бути усним чи письмовим.

Усне звернення викладається громадянином на особистому прийомі або за допомогою засобів телефонного зв’язку через визначені контактні центри, телефонні “гарячі лінії” та записується (реєструється) посадовою особою.

Письмове звернення надсилається поштою або надається  особисто чи через уповноважену  особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет  (електронне звернення).

У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина,  контактний номер телефону, чітко викладено суть порушеного питання. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь.

Якщо звернення стосується якості придбаного лікарського засобу –  потрібно вказати повну назву лікарського засобу, номер серії лікарського засобу, назву виробника та додати чек за сплату.

Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором, а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визначається анонімним і розгляду не підлягає.

У Державній службі з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області здійснюються заходи, спрямовані на об’єктивний та всебічний розгляд звернень громадян, оперативне вирішення порушених в них питань. Звіти про розгляд звернень щоквартально висвітлюються на сайті служби.

Основним напрямком діяльності Служби є попередження випадків використання, реалізації, розповсюдження неякісних, незареєстрованих, фальсифікованих ЛЗ, тобто забезпечення реалізації основного права людини — права на охорону та поліпшення здоров’я шляхом забезпечення населення ефективними, безпечними та якісними ліками.

За наявності законних підстав вважати, що лікарський засіб є неякісним, незареєстрованим  або фальсифікованим,  Держлікслужба видає розпорядження про заборону обігу лікарського засобу або окремої серії.

Інформація про виявлені та заборонені фальсифіковані лікарські засоби та лікарські засоби невідповідної якості доводиться до відома населення України шляхом розміщення в режимі он-лайн на офіційному сайті Держлікслужби (www.dls.gov.ua).

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області знаходиться за адресою: 76009, м. Івано-Франківськ, вул. Б. Хмельницького, 57, тел./факс: +380 (342) 56-07-36, e-mail: [email protected].

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.

1 коментар

  1. Поіхати до сусідніх країн, у ту саму Польщу, і дешевше, і навряд підробка буде. То тільки в нас все “для людей” роблять

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні