Свято Маланки у деяких селах Івано-Франківщини й досі святкують яскраво та видовищно. Найкраще традицію водити козу зберегли на Покутті.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Саме тут у переддень Нового року за старим стилем можна зустріти перевдягну молодь, яка з колядою гуляє селом. Аби “увійти в роль” молодь перевдягається у різних персонажів – чортів, ведмедів, козу, смерть. Та попереду ходи – головні герої свята: Василь та Маланка. За ними – поважні Газда з Газдинею. Також у святковій ході є міліція, лікарі, та інші персонажі. Виглядає все це незвично, трохи страхітливо, але дуже колоритно.
Як це було в Белелуї – показали на сторінці Снятинської міськради.
“Белелуя на Покутті одне з небагатьох сіл на Прикарпатті і в Україні, яке зберегло автентичну Маланку, без модернових нововведень. У святковому магічному обряді, яскравому костюмованому дійстві, беруть участь одні ж і ті традиційні персонажі – Маланка і Василь, які є головними, а ще дід, баба, ведмідь, чорт, жид, смерть, шандарь (поліцай) та лікар.
Найбільш вражаючими є ведмеді, їх костюми споконвічно виготовляють із очерету, і вага їхня може сягати до двадцяти кілограм. Ще одна особливість белелуйської переберії – розмальовані тканинні маски нечистої сили – чортів, а також смертей.
Родзинкою свята є так звана борінка – велика битва маланкарів з трьох сільських кутів: Берестова, Соківна, Великий кут”, – розповідають у міськраді.