Юна франківка виборола перемогу у всеукраїнському освітньому проєкті ФОТО, ВІДЕО
Диван на коліщатках в темній вітальні

Юна франківка виборола перемогу у всеукраїнському освітньому проєкті ФОТО, ВІДЕО

Автор: Світлана Якимчук
10/07/2020 15:25
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

14-річна школярка з Івано-Франківська Ірина Лучин перемогла у всеукраїнському освітньому проєкті STEM is FEM. Про це Суспільному розповіла кураторка конкурсу Єлизавета Коренко.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Дівчина створила 3D-прототип міської лавки, що допомагає підтримувати режим соціальної дистанції в умовах карантину.

Ірина Лучин вже брала участь у схожих проєктах, проте перемогла вперше. Свою роботу назвала “Флора 1”. Вмонтований ліхтар перетворює лавочку на елемент міського освітлення вночі.

Дівчина розповідає, звідки виникла саме така ідея:

“Треба було зробити лавочку, яка допоможе зберігати соціальну дистанцію під час карантину. Тому я зробила лавочку, де є місце для двох осіб. Між ними є горщик для дерева, що якраз і допомагає зберегти цю дистанцію”.

Школярка пояснює, чому назвала проєкт “Флора 1”: “Спинка лавочки виглядає як травинки. Також є ще два інших варіанти лавочки “Флора 2” та “Флора 3″, які разом утворюють серію. В другому варіанти між людьми будуть бутони квітів. А в третьому – підсніжники”.

Також Ірина Лучин розповідає, що 3D-моделювання та програмування – її хобі. А тому не виникало проблем під час створення власного проєкту.

“Воно мене підштовхнуло вивчати ще більше різних нових програм. Тому що я побачила, що моє хобі може приносити велику користь”, – каже учениця.

За словами кураторки проєкту Єлизавети Коренко, участь у творчому конкурсі взяли тридцять дівчат із 13-ти міст України. Під час дводенного навчання вони ознайомилися із основами розробки 3D-моделювання об’єктів й за добу розробили власні проєкти та презентували їх.

“В Іри було дуже цікаве бачення, а також воно було поєднано із функціональним баченням. Була дуже якісно виконано 3D-модель і та розроблена цікава ідея. Іра вирішила додати до своєї лавочки рослинні мотиви, і це було особливо. Між лавочкою в неї було дерево, а це, по-перше, забезпечує соціальну дистанцію, по-друге, створює на вулиці озеленення”, – розповідає Єлизавети Коренко.

Кураторка додає, що модель міської лавки Ірини Лучин було надруковано у масштабі 1:6 із екологічного матеріалу. У нагороду за перемогу в конкурсі дівчина отримала власний 3D-принтер.