Диван на коліщатках в темній вітальні

11-річному франківцю псевдопухлина руйнувала кісткову структуру вуха: лікарі провели унікальну операцію

Автор: Lilia
29/10/2024 21:53
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама

В Івано-Франківській обласної клінічної лікарні у відділенні мікрохірургії ЛОР органів провели операцію з відновлення слуху у 11-річного хлопчика. Лікарі подають надію, що Антон ще буде добре чути.

Про це пише Правда.іф з посиланням на КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

В Антона погіршується слух. Лікарі припускають, що це прояви отиту, проте після огляду розуміють, що барабанна перетинка без патології. Врешті аудіометрія вказує, що в середньому вусі є перешкода для нормальної роботи ланцюга слухових кісточок.

«Для нас, лікарів, це підстава до роздумів: або дитина народилася з вродженою аномалією слухових кісточок, або це наслідки отиту, який все зруйнував. Було навіть припущення про отосклероз, але в 11 років це майже неможливо», – пояснює Олександра Гусакова.

Лікарі беруться за операцію, адже іншого методу діагностики в цьому випадку немає.

У відділенні мікрохірургії хлопчикові проводять тимпанотомію.

Під час операції хірурги відкривають барабанну порожнину і під мікроскопом оглядають кожну слухову кісточку.

«Ми одразу побачили відсутність майже 2/3 однієї зі слухових кісточок – ковадла. Ланцюг зруйнований – слуху нема», – розповідає Гусакова.

Спочатку виникло припущення, що це вроджена аномалія, але згодом у передніх відділах порожнини лікарі виявили холестеатому – псевдопухлину, яка руйнує кісткові структури і є ускладненням отиту. У випадку Антона холестеатома ніяк не проявлялася, а перетинка виглядала цілком нормально. І якби не оперативне втручання, то холестеатома далі б руйнувала вухо і вийшла би за його межі.

Олександра Гусакова підкреслює командність у цій роботі й важливу роль кожного учасника операційної бригади: асистента Володимира Кудерського, анестезіолога Романа Костирка, операційної медсестри Наталії Петренко.

“Детальніше, як пройшла ювелірна операція, про її результат та що пообіцяв лікарці її пацієнт Антон, розповімо вже у наступній публікації”, – тримають інтригу хірурги