-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Юрій Стефанчук: Пропозиції АМУ до Держбюджету-2025 покликані забезпечити фінансову стабільність громад та підтримку військових

-Реклама-spot_img
spot_img

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук звернув увагу, що для громад Прикарпаття надзвичайно важливо, якими будуть місцеві бюджети у 2025 році, адже тенденції минулих років насторожують.

Війна ставить перед громадами серйозні виклики, і для них фінансова стабільність, тобто розуміння, яким буде бюджетне законодавство та сам Держбюджет-2025 є особливо важливим.

“Пропозиції АМУ до Держбюджету-2025 покликані забезпечити фінансову стабільність громад та надати їм інструменти для підтримки військових і розвитку місцевої інфраструктури”, – стверджує Юрій Стефанчук

З огляду на це Юрій Стефанчук розповів про ключові пропозиції Асоціації міст України для покращення бюджетної політики:

Збереження 64% ПДФО для місцевих бюджетів

- РЕКЛАМА-

64% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) має залишатися в місцевих бюджетах і бути закріпленим у законодавстві. Це гарантує фінансову стабільність громад і їхню здатність реагувати на поточні виклики. Більше того, Звіт Європейської Комісії про готовність України до переговорів про вступ до Європейського Союзу від 8 листопада 2023 року (кластер 2.1) серед кроків, які дозволяють Україні стати офіційним членом Європейського Союзу, визначив те, що «збережено фіскальну децентралізацію, у 2023 році 64% податку на доходи фізичних осіб».

Звіт Європейської Комісії про готовність України до переговорів про вступ до Європейського Союзу від 8 листопада 2023 року – https://www.auc.org.ua/…/zvit-yek-municypalitety…

Повернення «військового» та «силового» ПДФО

Відновити із 2025 року зарахування до бюджетів територіальних громад ПДФО з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу (для громад Прикарпаття – це понад 3 мільярда гривень). АМУ пропонує закріпити цільове використання такого ресурсу виключно на оборонну та безпекову сфери.

Варто звернути увагу на використання «військового» та «силового»  ПДФО, про що йдеться у листі Міністерства фінансів України від 16 серпня 2024 року № 10040-13/24202, де головні розпорядники бюджетних коштів на державному рівні неефективно використовують цей ресурс. А саме за січень-липень 2024 року використали лише 45%, а у 2023 році – 65% фактичних надходжень ПДФО, вилучених у громад. https://www.auc.org.ua/…/vykorystannya-viyskovogo-ta…

Тому важливо, що 3 вересня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №11417 про внесення змін до Держбюджету на 2024 рік, що передбачає перерозподіл вилученого в громад «військового» та «силового» ПДФО між розпорядниками, так ці кошти працюватимуть на потреби військових як і раніше, а не залишатимуться на рахунках в той час коли є потреба в них.

За відповідний законопроєкт проголосував 301 депутат.

Належне забезпечення коштами освітньої сфери

Передбачити у Державному бюджеті освітню субвенцію місцевим бюджетам в обсязі не менше 110 млрд гривень з метою забезпечення належного фінансування освітніх послуг, передбачених законодавством, державних гарантій педагогічним працівникам, недопущення утворення кредиторської заборгованості з оплати праці. Також не вилучати з бюджетів місцевого самоврядування залишки освітньої субвенції 2024 року, які, зокрема, заплановано громадами використати на укриття.

Належне забезпечення коштами сфери охорони здоров’я

Збільшити капітаційну ставку та передбачити субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування укриттів у медзакладах з масовим перебуванням людей.

Припинення вилучення реверсної дотації

Вилучення реверсної дотації слід припинити, що дозволить громадам зберігати більше коштів для підтримки армії. Передбачити, що в умовах воєнного стану не застосовуються норми абзацу п’ятого частини третьої статті 99 Бюджетного кодексу України. На 2025 рік це збереження 13,0 млрд гривень для 199 територіальних громад, з яких 75% це малі міста, села та селища.

Закріпити фінансування пільг, встановлених державою

Пільги, встановлені на центральному рівні, повинні сповна фінансуватися з Державною бюджету з метою належного виконання зобов’язань.

Спрощення податкового адміністрування

Закріпити виключно за органами місцевого самоврядування право встановлення пільг з місцевих податків і зборів та надати органам місцевого самоврядування повноваження з формування та ведення муніципальних фіскальних реєстрів з метою покращення адміністрування місцевих податків і зборів та впливу на повноту податкових надходжень до бюджетів.

Використання залишкових коштів

Зняти обмеження щодо напрямків використання вільних залишків місцевих бюджетів. Для цього пункт 22-8 Розділу VI БКУ виключити.

Детальніше про пропозиції Асоціації міст України до бюджетних законопроєктів на 2025 рік в частині місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин тут⤵️ https://www.auc.org.ua/…/06092024_dodatok_byudzhetni…

Пропозиції АМУ мають на меті забезпечити фінансову стабільність громад та надати їм інструменти для підтримки військових і розвитку місцевої інфраструктури. Громади повинні мати доступ до ресурсів, особливо у важкі часи війни, щоб ефективно виконувати свої функції.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні