Україна, без перебільшення, багата унікальними архітектурними спорудами. Ми вирішили розповісти про деякі з них.
Збаразький замок
Цей замок розташований у місті Збараж на Тернопільщині. Його будівництво тривало з 1626 по 1631 роки, а проектував споруду італійський архітектор Вінченцо Скамоцці під керівництвом інженера Андреа дель Аква. Побудували фортецю Юрій і Христофор, останні із представників князів Збаразьких, пише ASPI news
У 1649 році споруда витримала облогу козацько-селянського війська на чолі з Богданом Хмельницьким та його союзниками татарами. Втім, у 1675 році замок все ж зазнав пошкоджень від турецько-татарської армії під керівництвом Ібрагіма Шишмана.
У XIX столітті тут знаходився цукровий завод, а у 1896 році у приміщенні замку сталася пожежа. Після відбудови планувалося, що тут облаштують гімназію, втім, через початок Другої світової війни цю ідею так і не вдалося втілити.
Замок Паланок (Мукачівський замок)
Замок Паланок розташований у місті Мукачево на горі вулканічного походження висотою 68 метрів. Цю споруду заслужено вважають однією із найцінніших архітектурних та військових пам’яток XIV-XVII століть. Замок Паланок побував у володінні багатьох графів і князів. У період з 1685 по 1688 роки він пережив одну з найсерйозніших облог військами австрійського імператора. Після того, як австрійцям вдалося захопити укріплення, вони реконструювали його та зробили найсильнішою фортецею на території східної Австрійської імперії. Був час, коли територія замку була оточена дубовим частоколом, або ж паланком, звідси і пішла назва.
Замок Сент-Міклош (Чинадіївський замок)
Ця пам’ятка архітектури була споруджена у 1450 році в ромському стилі у смт Чинадієво біля міста Мукачево на Закарпатті. Фортеця була зведена бароном Перені, добудовували ж її графи Шенборни. Після того, як у 1657 році польські війська пошкодили замок, він втратив свою оборонну функцію. У 1734 та 1839 роках відбулися його найбільш значні перебудови, а під час Другої світової війни тут знаходилась німецька в’язниця. В радянський період у замку розміщувалась сільська рада, управління лісового господарства, військова частина та склад автобази, а з 2001 році споруда знаходиться у концесії художника Йосипа Бартоша, який відреставрував її інтер’єр на першому поверсі.
Дубенський замок
Це – один із найстаріших замків України, який знаходиться на мисі річки Іква. Особливістю фортеці є те, що, починаючи з XV століття, вона жодного разу не була взята штурмом. Датою спорудження Дубенського замку вважається 1492 рік. В якості родового маєтку князів Острозьких через укладання шлюбів він переходив до різних князівських династій, а з XIX століття, після того, як перейшов у власність до військового відомства, тут розміщувалися військові частини російського царя Миколи ІІ, згодом – австрійського цісаря, армії УНР, а також поляків, червоноармійців, гітлерівців і радянських військ.
Свірзький замок
Цей замок, який був закладений Андрієм та Мартином Свірзькими, вперше згадується у 1484 році. Він знаходиться поблизу селища Свірж на Львівщині. З моменту створення замок був оборонною спорудою, яка пізніше неодноразово перебудовувалася. Із середини XVII століття фортеця переходить до власності графа Олександра Цетнера, який значно її розбудував та укріпив. У 1907 році замок належав офіцерові австрійської армії Роберту де Салінсу, який вклав великі кошти у облаштування. Після того, як Під час Першої світової війни споруду спалили російські війська, господар знову відновив маєток. Був час, коли на території фортеці розміщувалася школа трактористів. Пізніше, у 1978 році замок передали до Спілки архітекторів СРСР. Саме тут у 1978 році відбувалися зйомки відомого радянського фільму “Д’Артаньян і три мушкетери”.