-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Авіатори-рятувальники відпрацювали тритижневе навчання в Карпатах ФОТОРЕПОРТАЖ

-Реклама-spot_img
spot_img

У карпатських горах пройшов тритижневий навчально-тренувальний збір екіпажів пошуково-рятувальних повітряних суден, фахівців пошуково-рятувальних і парашутно-десантних служб, а також рятувальних парашутно-десантних груп, інформує Генеральний штаб ЗСУ.

Це ті люди, які у разі авіаційної події, будь-то аварія чи катастрофа, дістаються місця пригоди та виконують завдання пошуку й рятування постраждалих. З-поміж них обов’язково — досвідчені парашутисти, льотчики, штурмани, бойові медики — тобто військовослужбовці, які є фахівцями з різних військово-облікових спеціальностей та мають за плечима досвід як служби у рятувальних парашутно-десантних групах частин авіації та у десантно-штурмових військах, так і досвід бойових дій.

Як розповів кореспонденту Інформагентство АрміяInform Олексію Тригубу начальник Центру управління пошуково-рятувальним забезпеченням польотів авіації Збройних Сил України полковник Ігор Богушев, хоча серед учасників збору й була молодь, яка вперше виконувала притаманні рятувальникам завдання, близько 90% особового складу мають бойовий досвід.

- РЕКЛАМА-

Збір проходив на базі двох військових частин Повітряних Сил на аеродромах Івано-Франківськ та Коломия. З урахуванням вимог та заходів епідеміологічної безпеки, пов’язаних з пандемією COVID-19, два тижні збору зайняла методична та практична підготовка, і тиждень — безпосередньо виживання у гірських умовах та виконання пошуково-рятувальної операції.

У рамках навчально-тренувального збору відпрацьовувалися завдання парашутно-десантної підготовки — особовий склад виконував стрибки з парашутом, спуски на спускових пристроях СУ-Р, пошук умовно постраждалих, надання їм першої домедичної допомоги та аеромедичну евакуацію в умовах гірської місцевості.

«Взагалі ми виконуємо завдання пошуково-рятувального характеру в різних умовах місцевості. Тобто — на морі, в степу, у лісі, в горах — усюди, де може зазнати лиха повітряне судно. Звичайно, кожен із ландшафтів має свою специфіку, і завдання виживання там льотного складу й проведення пошуку й рятування — також, тож такий досвід є необхідним. Окрім того, особливістю Карпат є величезна кількість туристів і туристичних маршрутів, яким також можуть знадобитися наша допомога й наш досвід, і ми свідомі цього. Звичайно, нашим основним завданням є рятування екіпажів повітряних суден, проте ми готові працювати у різних ситуаціях. Тож усі тренування у горах та лісах проходять «по-бойовому» — з повною самовіддачею рятувальників, — пояснив начальник центру».

У Карпатах збори рятувальників проходять другий рік поспіль. Крім того, подібні навчально-тренувальні збори проводяться й у інших регіонах. А до тимчасової окупації Криму вони відбувалися й на Кримському півострові — також у гірській місцевості та на морі.

«Завдання, визначені на навчально-методичний збір, виконано у повному обсязі. Молодь отримала свій перший досвід виконання стрибків з парашутом та, власне, виживання в гірській місцевості з переміщенням маршрутом за завданими координатами, пошуку, виявлення, надання медичної допомоги та аеромедичної евакуації вертольотом Мі-8 умовних постраждалих. Крім того, цього разу ми вперше застосовували спускові пристрої СУ-Р — раніше ми використовували виключно спусковий пристрій ЛПГ-150, тож це для нас новий досвід. Також під час збору льотний склад екіпажів пошуково-рятувальних повітряних суден отримав необхідні у своїй роботі допуски до виконання завдань пошуку та рятування у гірських умовах», — зазначив полковник Ігор Богушев.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні