20 березня завершився прийом заявок на програму партиципаторного бюджетування «Бюджет участі». Цьогоріч на проєкти виділили 30 мільйонів.
Загалом в Івано-Франківській громаді на «Бюджет участі» подалися 112 проєктів на суму 80 867 506 гривень.
Втім, після засідання робочої групи до голосування дійшли не всі – два проєкти відхилила робоча група, ще двоє авторів не захотіли вносити зміни у свої проєкти. Відповідно, 108 ініціатив змагатимуться за реалізацію в громаді, інформує кореспондентка Ратуші.
«Чимало авторів вперше подали проєкт на програму Бюджету участі, а дехто вже заслужив звання «амбасадора». Тішить те, що не перемігши в минулорічному циклі програми, автори все ж пробуються вдруге. Тож бажаємо впіймати удачу за хвіст», – коментують координатори програми.
Серед поданих проєктів є шість на підтримку ЗСУ: придбання дротів на РЕБу. Вони знаходяться в категорії «Інші». Проголосувати за один з цих проєктів, як і за всі інші можна буде вже з понеділка.
Загалом у цій категорії є 13 проєктів. Серед них впровадження інформаційної системи “Koha” у Івано-Франківській міській централізованій бібліотечній системі, встановлення меморіалу слави Героїв у Радчі та навіть можливості розширення соціальної пекарні. До слова, таких проєктів є два. Вартість обох по 500 тисяч гривень.
Інноваційну лабораторію природничих наук хочуть створити у ліцеї №19, а облаштувати патріотичний освітній простір мріють у Ліцеї №10.
Також серед освітніх проєктів є і встановлення сонячної електростанції у ліцеї №15. Авторка ініціативи Галина Галуга наголошує, що реалізація проєкту дозволить бути стійкішим в умовах можливих аварійних відключень, а також суттєво економити витрати на електроенергію.
До слова, минулого року ліцей №15 вже вигравав зі схожим проєктом. Тоді сонячні панелі встановили на головному корпусі.
У підкатегорії «Дошкільні» не менш вадливі проєкти: встановлення віконниць в укритті садочка №2, ремонт харчоблоків, облаштування ігрових та прогулянкових майданчиків, брукування території, закупівля нових шаф для роздягалень. Також серед проєктів є ремонт санвузлів у садочках №34 та №33.
У підкатегорії «Позашкільні, профтехосвіта, інші» подано всього 8 проєктів. Це найменша кількість якщо дивитись у розрізі всіх підкатегорій.
Серед ініціатив: створення інформаційного Бібліо-Хабу у бібліотеці ВПУ №13, утеплення даху, вентиляція та ремонт основного приміщення в Пласті, закупівля обладнання для облаштування STEM-майстерні екодронів у Центрі освітніх інновацій. Окрім того, Центр туризму і краєзнавства пропонує організацію веломандрівок міською територіальною громадою для різних вікових категорій населення. Для цього необхідно закупити велосипеди та інші елементи захисту.
У підкатегорії «Благоустрій малих вулиць” пропонують відремонтувати 14 вулиць. Найбільша вартість проєкту 3 мільйони гривень, найменша – 1 588 800 гривень.
У підкатегорії «Благоустрій» пропонують облаштувати парковий громадський простір. Автор проєкту Володимир Гайдар зазначає, що передбачається влаштування нових мобільних паркових меблів: сучасних паркових лавок, смітників, інформаційної мультимедійної панелі (для висвітлення інформації про історію комплексу та міста, стан реставрації, про актуальні події та заходи, тощо), Pet-смітників (для прибирання за собаками), стільців, шезлонгів та інших паркових елементів для комфортного перебування відвідувачів паркової території комплексу.
Окрім того, є проєкт з облаштування автобусних зупинок у Березівці. Минулого року за кошти бюджету участі було облаштовано три такі зупинки, втім цьогоріч автор зазначає, що їх виявилось замало. Тож цього року хочуть встановити ще чотири.
Серед проєктів є ремонт міжбудинкових проїздів, облаштування дитячих майданчиків, благоустрій тротуарів. Загалом до голосування у «Благоустрої» допущено 11 проєктів.
Голосування за проєкти Бюджету участі розпочнеться сьогодні, 1 квітня і триватиме до 21 квітня. Кожна людина матиме 6 голосів. Тобто по одному у кожній підкатегорії.
Голосувати можна буде у двох режимах:
- онлайн — на сайті «Бюджету участі» за допомогою IDcard (паспорта) та банківських карток;
- офлайн — у ЦНАПах громади: прийти туди особисто і мати при собі паспорт та ідентифікаційний код.