-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Чим живуть прикарпатські рятувальники

-Реклама-spot_img
spot_img

Сьогодні, 1 березня в Україні відзначають Всесвітній день цивільної оборони. Головна мета – пропаганда знань про цивільну оборону і підняття престижу національних рятувальних служб. Щоб дізнатись, як працюють прикарпатські рятувальники журналістка Правди іф поспілкувалась із речницею управління ДСНС у Івано-Франківській області Світланою Бабушкіною.
Більшість людей думають, що рятувальники перш за все мають бути сильними. Адже загасити пожежу чи врятувати людину не кожному під силу. Звісно, без фізичної підготовки тут не обійтися. До рятувальної служби приходять працювати молоді енергійні люди. Які є не тільки фізично загартованими, а й спритними, кмітливими та розумними.
Освіту рятувальника можна здобути у одному із трьох українських вищих навчальних закладів. Університети де можна освоїти професію рятувальника є у Львові, Харкові та Черкасах. Крім того при управлінні ДСНС є відповідні курси, де можна освоїти професію рятувальника.
Чим живуть прикарпатські рятувальники
«Запобігти, врятувати, допомогти!»
Крім виїздів на пожежі чи інші події рятувальники працюють і над тим, щоб запобігти виникненню травмувань, загибелі людей під час різного роду надзвичайних ситуацій.
«Наше гасло: «Запобігти, врятувати, допомогти!». Ми проводимо інформаційно-роз’яснювальну роботу з різними категоріями населення. Розпочинаючи від школярів і закінчуючи людьми похилого віку. Традиційно з дітьми два рази на рік ми проводимо Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності. Така акція проводиться в дошкільних, загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладах нашої області. Під час Тижнів знань, працівники управління ДСНС в області та його структурних підрозділів відвідують шкільні та дошкільні заклади. Розповідають про небезпеки, які можуть виникнути у повсякденному житті та як їх уникати. Проводять різноманітні конкурси, вікторини та організовують для дітей екскурсії на базі пожежних частин. До речі, у нас на території управління є музей пожежно-рятувальної служби області», – розповідає Світлана Бабушкіна.
Чим живуть прикарпатські рятувальники
Рятувальникам роботи завжди вистачає. Чи не щодня трапляються то пожежі, то інші надзвичайні ситуації, в яких часто страждають не лише дорослі, а й діти. Для того, щоб підростаюче покоління навчити правил безпечної поведінки та як діяти в різних життєвих надзвичайних ситуаціях існує навіть спеціальний фестиваль.
«Традиційно щороку у нас проводиться Фестиваль Дружин юних пожежних. Школярі популяризують професію рятувальника: діти вчать правила безпеки життєдіяльності і потім діляться своїми знаннями з однолітками. Такі заходи зазвичай проводяться у формі КВН, гри, чи спортивних змагань, – каже речниця управління. – Також у нас є акція «Запобігти, врятувати, допомогти!». Це ознайомлення з пожежно-рятувальною технікою, яка є на озброєнні наших пожежників».
У тих населених пунктах де є найбільше пожеж, травмувань чи загибель людей фахівці проводять профілактичні відпрацювання. Створюються спеціальні рейдові групи за участю працівників управління, правоохоронних органів, РЕМу, газового господарства, соціального захисту та депутатського корпусу.
«Цими групами здійснюється подвірний обхід помешкань громадян, яких називають «групою ризику». Це багатодітні сім’ї, особи які зловживають алкоголем та самотні люди похилого віку. У таких людей найчастіше трапляються пожежі і ми стараємося їм донести основні правила поводження з вогнем чи під час виявлення вибухонебезпечних предметів. Така інформаційно-роз’яснювальна робота проводиться на території цілої області. Спільно з освітянами дітей навчаємо правил, а дорослим – нагадуємо, як уникнути небезпечних ситуацій», – каже Світлана Бабушкіна.
Чим живуть прикарпатські рятувальники
Люди до таких візитів ставляться з розумінням та вдячністю. Адже рятувальники це роблять для того, щоб уникнути надзвичайної ситуації.
« Коли ми приїжджаємо, то особливо радіють самотні люди похилого віку. Їм здається, що про них усі забули, а насправді це не так. Звичайно,місцева влада їх повідомляє про наш приїзд. Бо старші люди хвилюються коли бачать групу людей, думаю, що ми їх будемо штрафувати. Але сприймають нашу роботу з розумінням. Дякують за інформацію, яку ми до них доносимо. Навіть люди, які зловживають алкогольними напоями адекватно відносяться до нашої роботи. Бо якщо проаналізувати випадки загибелі людей під час пожеж, то жертвами є чоловіки середнього віку. Основними причинами є необережне поводження з вогнем, коротке замикання електромережі та порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. Необережне поводження з вогнем – це досить часто паління у ліжку чи в нетверезому стані. Тож ми стараємося працювати з цими людьми, щоб не було пожеж та жертв», – наголошує жінка.
Чим живуть прикарпатські рятувальники
Рятувальником бути престижно
З моменту отримання повідомлення рятувальники до хвилини здійснюють виїзд на місце події. Людям може здаватись, що рятувальники приїхали запізно. Але насправді вони працюють дуже оперативно. Хочуть щоб люди їх розуміли і не перешкоджали їхній діяльності.
«Буває таке, що рятувальники приїжджають на пожежу, а люди висловлюються нецензурно у бік рятувальників чи пробують застосувати фізичну силу. Але такого, щоб рятувальники приїхали запізно не буває. Зате маємо хибні виклики. От подзвонить хтось на лінію 101 із мобільного телефону і повідомить про пожежу. Підрозділ виїжджає за вказаною адресою, а там виклик не підтверджують. Натомість в цей час в іншому кінці міста може виникнути пожежа – треба рятувати життя людей чи їхнє майно. І тоді втрачається час. Чомусь люди не думають про це, – каже речниця і додає: Навіть попри всі труднощі роботи бути рятувальником престижно. Врятувати чиєсь життя дуже приємно. Коли тобі просто скажуть: «Дякую» – це безцінне. Крім того, що є професійні рятувальники часто прості громадяни можуть прийти на допомогу. Нещодавно у селі Старий Лисець двоє хлопців врятували з палаючого помешкання чоловіка похилого віку. Хочеться, що таких людей було більше.
Світлина від Svitlana  Babushkina.
Підготувала Марія Франчук

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні