Чому варто працювати в Польщі
Диван на коліщатках в темній вітальні

Чому варто працювати в Польщі

Автор: Ігор Василик
11/12/2023 11:38
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Польща вже не перший рік є привабливим напрямком трудової міграції. Вона активно розвивається в економічному плані і пропонує широкий спектр вакансій у різних сферах. Розкажемо докладніше про те, якими є переваги роботи в Польщі.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Стабільність та привабливість Польщі

Польща знаходиться на шостому місці за величиною економіки серед країн Європи. Її економічний стан більш стабільний і перебуває на вищому рівні, ніж у багатьох інших східноєвропейських країнах. Відповідно, тут вищі заробітні плати, ніж у сусідніх країнах. Часто приїжджих цікавить робота у Любліні чи Кракові, Варшаві, Познані та інших великих містах.

Працівники з-за кордону можуть отримати від польських роботодавців пристойну винагороду. Так, на кінець першого півріччя 2023 року мінімальна заробітна плата становила 3450,00 злотих/місяць. Перевівши цю суму в долари США, мінімальна зарплатня в Польщі становить трохи більше $870.

Якщо розглядати ситуацію в окремих воєводствах, то середній прибуток іноземних працівників становить:

  • 5860,00 злотих/місяць у Мазовецькому воєводстві;
  • 5100,00 злотих/місяць у Поморському воєводстві;
  • 5100,00 злотих/місяць у Нижньосілезькому воєводстві;
  • 4900,00 злотих/місяць у Сілезькому воєводстві;
  • 4900,00 злотих/місяць у Малопольському воєводстві.

У доларах США середні зарплати у галузях без складних вимог до кваліфікації починаються від $1240. Ось чому вигідно працювати у Польщі.

Тут цінуються права працівників та роботодавців, тому кожен суворо дотримується законодавства. Робочий день, як правило, жорстко нормований і становить 8 годин.

Найчастіше до Польщі їдуть чоловіки для того, щоб влаштуватися на будівництво. Тут рівень винагороди починається від 4000 злотих. Водії вантажівок одержують 4500 злотих, а фахівці в IT сфері – 8000 злотих. За пакування солодощів на кондитерській фабриці жінки та чоловіки можуть отримувати 3500 злотих. Працівники гастрономії за статистикою отримують близько 4000 злотих. Найвищими працівниками, крім сфери IT, є шахтарі – понад 11000 злотих.

Гданськ, Варшава, Краків, Катовіце, Познань та Вроцлав вважаються найпривабливішими за рівнем заробітної плати містами. Тут приїжджі часто отримують 7500-8000 злотих.

Інші плюси роботи у Польщі

Окрім прозорих та простих умов працевлаштування для іноземних працівників Польща також виділяється й іншими плюсами:

  • Сюди заходить багато іноземних бізнесів, які позитивно ставляться до найму співвітчизників;
  • Можна знайти роботу на фірмі, яка пропонує безкоштовне житло, компенсацію вартості проїзду;
  • Підібрати роботу легко завдяки багатьом агенціям, які самостійно підберуть вакансії на вимогу претендента (наприклад, Top Staff пропонує безкоштовний пошук роботи для будь-яких вакансій);
  • Сусідство з іншими країнами ЄС дозволяє подорожувати Європою. А для когось це важливо, щоб у майбутньому знайти роботу у наступній європейській країні.

У роботі за кордоном є і незручності. Головним мінусом (який також можна розцінити, як користь роботи у Польщі) для більшості людей є мова. Її доведеться вивчити хоча б для того, щоб комфортно жити у чужій країні, спілкуватися з начальством та колегами по роботі.

Польща дарує майбутнє

Працьовиті люди завжди потрібні в Польщі. Тут цінують вміння та наснагу, пунктуальність та чесність. Багато хто з тих, хто приїжджає до Польщі працювати, незабаром отримує можливість підвищити рівень свого заробітку та сприятливо влаштувати життя на новому місці, тому зрештою переїжджають сюди всією родиною.