Сьогодні у Івано-Франківську відбулася прес-конференція, на якій обговорили основні проблеми та перешкоди, що стоять на шляху створення на території Чорного лісу національного природного парку, а також переваги та перспективи, які отримає громада в разі позитивного розв’язання цієї проблеми, інформує Правда.іф.
Голова Правління Івано-Франківської обласної громадської організації «Чорний ліс» Іван Жирик розповідає:
«Питання створення національного природного парку «Чорний ліс» витає в громадських і екологічних колах уже давно. Мова про лісовий масив, який пролягає від річки Дністер, між річками Лімниця і Бистриці і до гірських масивів Карпат. Це єдиний екологічний масив такого рівня, можна сказати, це – екологічне ядро. Масив має велику екологічну і суспільно-історичну цінність, де водяться рідкісні види фауни і флори, занесені до Червоної книги України».
Власне активісти прагнуть створити національний природний парк «Чорний ліс», аби зберегти унікальний лісовий масив, проте зіштовхуються лише з нерозумінням та багатьма чиновницькими перешкодами.
«Ми хочемо організувати зустрічі з населенням, які живуть поряд з Чорним лісом, адже поширюються чутки, ніби людей не пускатимуть до лісу, тобто налаштовують їх проти нашої ініціативи. Хочемо створити заповідник і думаємо, що нам це вдасться», – наголошує депутат Верховної Ради України V-VI скликань Зіновій Шкутяк.
На даний час уже виготовлене наукове обґрунтування, яке схвалене Міністерством екології та природних ресурсів, проведене обстеження цих ділянок і визначена їхня цінність. У лісі, розміщеному біля Івано-Франківська, і який має через увесь масив зручну бетонну дорогу протяжністю 25 км, планують організувати екологічні стежки й історичні маршрути. Адже у лісовому масиві Чорний ліс діяли сотні УПА, в цьому місці є дуже багато могил, знаних і незнаних, багато могил вивезених і страчених в’язнів Станиславівської тюрми.
Бачу Шкутяка, який був місцевим чиновником десятиліттями, а тепер розказує, що місцеві чиновники нічого не роблять.