У «Нафтогазі» розповіли, що зараз треба розвивати житлові субсидії. Пише Главком.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Міністерство енергетики України, яке планує переглянути ціну на природний газ для «соціально вразливих» споживачів, просуває антиринкові ініціативи. Про це заявив заступник голови департаменту енергоефективності «Нафтогазу» Олексій Хабатюк на своїй сторінці в мережі Facebook.
«Це більше схоже на «фіговий листок», яким прикрито ПСО (тимчасовий інструмент державного регулювання цін для вразливих категорій споживачів – ред.), яке міністерство сором’язливо називає «державна допомога». Але ж яка вона державна, якщо вона робиться не за рахунок держави, а перекладається на плечі інших», – написав він.
За його словами, Міненерго ховає створення цінового арбітражу – різниці в цінах між різними групами населення та промисловістю.
«Не так давно це називали чи не найбільшим злом та джерелом, яке живить корупцію на всіх рівнях – купляти дешевий газ під видом для населення, а продавати дорожче в комерційний сектор. Що ж змінилося? Гасло «Збитки націоналізуємо, а прибутки приватизуємо» знайшло нову реалізацію?», – додав він.
Також у «Нафтогазі» зазначили, що в назві «вразливі споживачі» ховаються певні інтереси, цілі та комплекси.
«Розвинуте суспільтво має підтримувати вразливих споживачів. Ні, не плекати й взрощувати утриманців та патерналістів. А саме ідентифікувати вразливих споживачів за визначеними критеріями та допомагати їм… Це не просто. Але це є в Україні вже сьогодні – житлові субсидії. Вони адресні та з достатньою селективністю. Їх можна й потрібно розвивати», – розповів Хабатюк.
Нагадаємо, Міністерство енергетики України планує переглянути ціну на природний газ для «соціально вразливих» споживачів.
Запропонована у проєкті Постанови КМУ «Про забезпечення соціального захисту вразливих споживачів на ринку природного газу» формула розрахунку ціни на газ передбачає визначення ціни за принципом «хаб-мінус», тобто без урахування вартості транспортування газу від NCG до західного кордону України. Торгова надбавка постачальника визначена в розмірі 2,5%. Саме з цією надбавкою ціна буде вважатися граничною.
Нагадаємо, що
З новими тарифами! Все про ціни на газ, тепло та електроенергію у 2021-му