Сьогодні ТЦК та СП змушені 70-80% особового складу залучати до мобілізаційних заходів.
Про це в інтерв’ю «Західному кур’єру» розповів заступник начальника Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування і соціальної підтримки, начальник сектору мобілізаційно-оборонної роботи Роман Боднар.
“Це крайня міра, яка нам не приносить жодної радості чи матеріальної вигоди. Це зайва робота, яку б не мав робити ТЦК. Ще рік тому цієї задачі в нашому положенні не було.
Цим мали б займатися органи місцевого самоврядування та керівники підприємств, установ, організацій.
Але і влада на місцях, і начальники в спілці з підлеглими, шукають шляхи ухилення від призову. І зараз це їм вдається через неповну відповідність законодавства.
Це реалії сьогодення, які, маю надію, зміняються після прийняття закону про мобілізацію», — додає військовий.
Начальник сектору мобілізаційно-оборонної роботи продовжує, від нового закону про мобілізацію очікують врегулювання питання прибуття громадян до центрів комплектування для уточнення даних після оголошення мобілізації.
Зауважимо, мобілізація в Україні триватиме до закінчення воєнного стану. Військовозобов’язаним й надалі вручатимуть повістки. Разом з тим, воєнний стан та загальну мобілізацію продовжили щонайменше до 13 травня 2024 року.
Наприкінці січня 2024 року Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку».
У разі прийняття законопроєкту, мобілізація буде посилена. Зокрема, влада хоче знизити вік тих, хто підлягає мобілізації, спростити процедури вручення повістки та запровадити санкції за ухилення від призову.
Наразі над законопроєктом працюють парламентарі, тому нові правила мобілізації поки не діють.