-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

До уваги прикарпатців: як вберегтися від укусів змій

-Реклама-spot_img
spot_img

Протягом вихідних на території Калуського району зареєстровано 2 випадки укусів змії.

Люди госпіталізовані в медичні заклади. У зв’язку з настанням теплої погоди під час відпочинку на природі збільшується можливість зустрічі зі зміями.Змії водяться поблизу боліт, в лісах, горах і на луках. Єдина умова – наявність поблизу (не більше 100 м. від гнізда) відкритих ділянок для прийняття сонячних ванн. Коли температура повітря перевищує середні показники, їх активність знижується, вони стають малорухомими і млявими, тому, зазвичай, люди отримують укуси, якщо випадково наступають, сідають або лягають на плазунів.

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД УКУСІВ ЗМІЙ:

- РЕКЛАМА-

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ

1.Одягайтесь відповідно.Якщо ви вирушаєте в місцевість, де потенційно можуть бути плазуни, вдягайте одяг, що захистить від укусів. Це повинні бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити в черевики.

2.Перевіряйте місце привалу.Перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду дерева – будь куди – пошурхотіть чи постукайте палицею. Це відлякає змію. Зазвичай вони втікають від людей, почувши кроки, стукіт чи голоси та одразу ж ховаються або відповзають подалі. Однак у спеку їхня поведінка може змінюватись, тому убезпечте себе цією простою дією.

3.Не торкайтесь неперевірених предметів руками.Змії часто ховаються в старих пнях, копицях сіна, під каменями або стовбурами дерев. Саме тому цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися ціпком.

4.Не робіть різких рухів.Якщо ви все ж таки зустрілися із плазуном, не робіть різких рухів, адже як правило змія просто не побачить нерухомий об’єкт. Краще завмерти і чекати, доки гадюка відповзе, або без різких рухів відійти у сторону.Змії не нападають першими, а проявляють агресію лише у разі небезпеки.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВКУСИЛА ЗМІЯ?

Укус гадюки надзвичайно рідко призводить до смерті. Водночас, якщо вас укусила змія варто одразу звернутись за медичною допомогою, адже укус може мати важкі прояви та серйозні наслідки. Особливо небезпечними вони є для дітей, людей похилого віку та людей зі зниженим імунітетом.Отрута гадюки справляє гемолітичну дію (викликає руйнування червоних кров’яних тілець крові) на людський організм. Після укусу на ураженому місці спостерігається болючий набряк з множинними дрібними крововиливами — геморагіями.

Отрута швидко вражає життєво важливі системи організму людини: з’являється загальна слабкість, тиск сильно знижується, виникає головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів.У разі укусу намагайтесь якнайшвидше потрапити до лікаря, щоби отримати необхідну допомогу.

Якщо транспортування до лікарні вимагає певного часу, надайте домедичну допомогу постраждалому:

Зберігайте спокій і стежте, щоби постраждалий менше рухався.

Звільніть уражену частину тіла від одягу, взуття, прикрас тощо

На місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком.

Дайте постраждалому воду – при укусі змії важливо багато пити.

Якщо є аптечка, дайте постраждалому 1-2 таблетки ліків від алергії.

При транспортуванні покладіть уражену кінцівку на підвищення.

Якщо є така можливість, прикладіть до рани лід, обгорнутий у тканину.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Влада Гнатів
Влада Гнатів
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні