До уваги прикарпатців: Як відрізнити білий гриб від жовчного
Диван на коліщатках в темній вітальні

До уваги прикарпатців: Як відрізнити білий гриб від жовчного

Автор: Петро Якимчук
08/07/2023 23:07
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
-Реклама

Сезон збору грибів у самому розпалі. Чимало грибників-початківців (та і досвідчених) вирушають до лісу, щоб збирати білі гриби. Біляки досить часто можна сплутати з жовчним грибом.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Як відрізнити білий гриб від жовчного

Хтось може подумати, що у цьому немає нічого складного. Однак не все так просто. Часто навіть грибники з досвідом можуть припуститися помилки та під час масового збору грибів випадково покласти у кошик гірчака.

Інформація про гриб гірчак

Гірчак або друга назва жовчний гриб. У “народі” його називають помилковим білим грибом. Із назви стає зрозуміло, що цьому виду притаманна гіркота.

Найбільше гірчаки поширені у Лісостепу та на Поліссі. Зустрічаються упродовж червня-жовтня у хвойних лісах. Якщо хтось мешкає біля Львова, то тут жовчних грибів теж багато. Особисто зустрічав немало представників цього виду грибів.

Як відрізнити білий і жовчний гриб

Насамперед, нижня частина шапки жовчного гриба світло-рожевого забарвлення. М’якоть гриба волокниста, а на ніжці є сітчастий жовтий візерунок.

Найпростіший спосіб перевірити гриб, якщо у вас виникли сумніви, це розрізати його навпіл або ж розламати. Якщо це не білий гриб, а гірчак, то місце розрізу швидко потемніє. Білякам такий процес не притаманний. Також жовчний гриб можна лизнути на розломі. Гірчак має гіркий та неприємний смак.

Гірчак у розрізі

Цікаві факти про гриб гірчак

Цей гриб надзвичайно рідко буває червивий, адже містить в собі гіркоту та токсини. Вони відлякують комах, тварин та червів.

Гірчак починає плодоносити влітку та росте аж до перших заморозків. Термічна обробка не прибирає його різки смак. Не допоможе навіть кілька відварювань, адже під час приготування гіркота ще більше посилюється. Якщо помилково законсервувати жовчний гриб з біляками, то за рахунок оцту та спецій гіркота може частково зникнути. Вживати такі гриби в їжу заборонено.

Гриб неїстівний, але і не отруйний. Є інформація про те, що при споживанні у великих кількостях “б’є” по печінці. Але додам, що їсти цей гриб фактично нереально. Ймовірність того, що хтось подужає з’їсти велику кількість гірчака, фактично нульова.

Правда ІФ передає матеріал з сайту Довідник рибалки