Серце гуцульської культури, Верховина, вабить етнотуристів своєю автентичністю та неповторною природою, збереженими традиціями та численними музеями. Комфортне проживання та відпочинок у Верховині радимо збагатити враженнями від екскурсій в музеях.
Для відпочинку помешкання у Верховині варто бронювати завчасу: тут багато туристів, тож найкращі пропозиції розбирають першими. Далі про найяскравіші музеї Верховини, котрі допоможуть вам повністю зануритися в місцевий колорит та культуру, пише Правда.іф з посиланням на Трибун.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Музей гуцульської магії
Дізнайтеся таємниці мольфарів, зануртеся у справжню гуцульську магію в Музеї гуцульської магії у Верховині. Це унікальне місце, де зібрано експонати, що розповідають про магічні обряди та вірування гуцулів.
Тут ви дізнаєтеся про стародавні звичаї, магічні ритуали та обереги, які використовували для чаклування, лікування і захисту від злих духів.
Хата-ґражда, де знімали “Тіні забутих предків”
Цій давній гуцульській хаті пощастило стати майданчиком для знімання легендарного українського фільму Сергія Параджанова “Тіні забутих предків”. Зануртеся в казкову Гуцульщину, впізнайте інтер’єри, які ви бачили у фільмі, та відчуйте атмосферу гуцульського побуту у ті далекі дні.
Музей музичних інструментів імені Р. Кумлика
Цей музей створено з любов’ю та увагою до багатої музичної спадщини Гуцульщини. Його у 2000 році відкрив Роман Кумлик у своїй родинній садибі. Колекцію чоловік збирав понад 30 років.
Тут зібрано традиційні гуцульські інструменти у різних варіаціях, які використовувалися протягом століть. Відвідувачі можуть почути, як звучать гори у цьому куточку Карпат, і навіть спробувати зіграти на деяких інструментах самостійно.
Музей-галерея традицій і обрядів
Запрошуємо за чашечкою запашної гербати ознайомитися зі звичаями та традиціями Гуцульщини. Відвідувачі цього музею можуть оглянути експонати, що ілюструють народні свята, весільні обряди, релігійні церемонії та багато іншого.
Цей музей є справжньою скарбницею знань про гуцульську культуру.
Музей “У трембітаря”
Карпатські гори найдужче асоціюються з унікальним музичним інструментом трембітою. Саме йому свій приватний музей присвятив Микола Ілюк. Цей музей гуцульського побуту і традицій розташований у домі трембітаря, де зберігається колекція трембіт та інших традиційних гуцульських інструментів. Дізнайтеся більше про історію трембіти, її важливе й символічне значення у житті гуцулів.