Франківців запрошують взяти участь у виставці сучасного мистецтва “Болото”, про це у соціальній мережі Фейсбук повідомив Anatol Zvizhynskyy.
“Місце і місто, природне і побудоване, хтонічне і раціональне. Географія і ландшафт формують виняткову особливість місць, а тому й людських надбудов, що там виникають. Подібно і СтаниславІвано-Франківськ. Місто, що омивається двома чистими гірськими річками, і яке від народження увібрало в себе болотяне і княже. У межах двох сіл Заболоття та Княгинин було сформовано життєвий простір, в якому ми сьогодні живемо. Люди старшого віку ще добре пам’ятають скільки боліт було навколо умовного центру міста. Тривалий період дух болота був визначальним в атмосфері міста, і не тільки через запахи, кумкання жаб і нашестя комарів, але й через політику та відсутність високої культури. І лише зрідка (про це можна сперечатися) справді княже брало гору над болотяним. Історія нашого міста – це своєрідне перетікання двох начал: замуленого і відчеканеного.Чи можливо позбутися невизначеності багна й почати робити життя дзвінкішим, насиченим, яскравішим? До чого тут митці? Організація виставки актуальних художників, які мають стосунок до міста на тему екології, стосунків, рефлексій на минуле і на спекуляції навколо нього, фіксація теперішнього стану речей та прогнози на завтра. Крізь призму мистецтва, застосовуючи його енергетику впливу.Виставка як елемент дослідження про актуальність сучасного мистецтва для міського середовища. Одним з мірилом успішності проєкту буде суспільний резонанс у ЗМІ, соцмережах, кількість публікацій та кількість відвідувачів виставки. До дискусій навколо виставки, до лекцій планується запросити як працівників культурних індустрій так і бізнесменів, колекціонерів, управлінців, мистецтвознавців. Виставка – оцінка мистецькими засобами, status quo культурного середовища, його потенціалу та привабливості. Виставка – віддзеркалення ситуації в місті через рефлексії творчої спільноти на створення відповідного контенту. Для успішності втілення проєкту важливим буде використання якнайбільшої кількості локацій культурних інституцій, з котрими співпрацює ГО «Ініціатива ЦСМ» – «Вагабундо», галерея «Асортиментна кімната», галерея «Детектор», музей мистецтв Прикарпаття, Краєзнавчий музей, «Палац Потоцьких», які мають свої аудиторії та естетичні пріоритети, а також міський простір (мурали, інсталяції). Через супровідні заходи, лекції, екскурсії, майстер-класи дослідити рівень інтересу та заангажованості публіки сучасним мистецтвом. У разі успішного втілення проєкт може стати одним з етапів до уможливлення проведення бієнале молодого мистецтва та заявить про амбіції створення музею сучасного мистецтва”,-йдеться у дописі.
Участь у виставці може взяти будь-хто кого зацікавить її тема. Надавати до розгляду можна як вже створені роботи, так і пропозиції до створення нових. Техніка виконання, розміри, кількість пропонованих робіт, матеріали не мають обмежень. Якщо мова про створення роботи до виставки, автор має надати опис (ескіз, проект) задуманого та вказати вартість матеріалів для виготовлення роботи.
Термін проведення – друга половина травня 2021.