-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Коли варто використовувати плечовий бандаж: показання та протипоказання

-Реклама-spot_img
spot_img

Ми часто навіть не помічаємо, як часто рухаємо руками у повсякденному житті. Але як тільки трапляється неприємність – травма чи захворювання плечового поясу, одразу це розуміємо. Обмеження рухливості верхніх кінцівок – це максимальний дискомфорт і неможливість займатися навіть елементарними справами. Це може статися з кожним, головне розуміти, що своєчасне звернення до лікаря та правильна реабілітація дозволяють уникнути серйозних наслідків. Плечові бандажі головні помічники лікаря ортопеда під час лікування та відновлення після травм. Саме про них йтиметься зараз мова.

Коли використовуються плечові бандажі

Біль у суглобі не можна ігнорувати. Ті, хто сподіватися, що вона пройде сама, потім шкодують про безвідповідальне ставлення до свого здоров’я. Якщо плече болить постійно, ниє, будь-який рух завдає неприємних відчуттів, потрібно звернутися до лікаря. Проблеми, які починаються в суглобі, потім можуть поширюватися на інші тканини і ставати складними.

Удари, забиті місця, хвороби призводять до порушення структури тканин суглоба. Перше, що визначатиме лікар, чи потрібно на час лікування та реабілітації знерухомити кінцівку. 

- РЕКЛАМА-

Може знадобитися у таких випадках:

  • Захворювання суглобів – запальні процеси (артроз, артрит), інфекції;
  • Травми – вивихи, розтягнення зв’язок, переломи;
  • Вроджені патології, які виявляють себе у зрілому віці, для дітей існують дитячі ортези;
  • Вікові зміни – тканини суглобів з віком стають більш крихкими та можуть потребувати підтримки для профілактики переломів, вивихів;
  • Нестабільність суглоба – коли тимчасово чи постійно плече потребує підтримки та фіксації;
  • Після операцій, хірургічних маніпуляцій на плечовому суглобі.

При цьому важливим є не тільки сам діагноз. Навіть знаючи його не завжди пацієнт може просто прийти до ортопедичного салону та купити собі бандаж. Неправильне положення фіксації кінцівки, надто сильна або слабка компресія призведуть до того, що одужання затягнеться і стане ще складнішим. Тому носіння ортезу має призначити лікар. Саме фахівець визначає, який саме вид бандажа потрібний, як і скільки його має носити пацієнт.

Бандаж-косинка та пов’язка Дезо

Косинка – це найпростіший і за конструкцією, і для використанням бандаж. Але його ефективність важко переоцінити. Він підтримує передпліччя, знімаючи навантаження із суглоба плеча та м’язів біля нього. Косинка не дає високого ступеня знерухомлення руки. Вона допомагає зменшити біль, фіксує руку в тому положенні, в якому анатомічно правильно має проходити загоєння.

Сучасні моделі косинок виготовляють з регульованими ременями та в різних розмірах. Тому хороший фахівець в ортопедичному салоні завжди зможе підібрати оптимальний бандаж.

Пов’язка Дезо – це вже складніша система, яка дає можливість знерухомити руку. Вона, як і косинка, має муфту, але у пов’язки Дезо вона фіксується двома ременями, що схрещуються на спині. Це гарантує повну підтримку руки. Крім того, у пов’язки Дезо є ще один ремінь, який фіксує кінцівку притиснутою до корпусу. Саме через цей ремень такий бандаж класифікується як жорсткий. Тобто він повністю іммобілізує руку.

Перевага такого виду в тому, що у пов’язці немає твердих, жорстких елементів. З нею можна, навіть часто рекомендується, спати. Правильно підібраний ортез не може завдати незручності навіть уночі під час сну.

Які бандажі носять при різних травмах плеча

Сучасні бандажі – це зручна та ефективна заміна гіпсовим пов’язкам. Громіздкий, важкий газ спричиняє багато незручностей, а ортез легкий, шкіра під ним не свербить, але фіксацію він підтримує не гірше.

За яких травм плеча можуть призначити бандаж? Практично при всіх: при переломі, розтягуванні, вивиху, навіть сильному забитті потрібна іммобілізація. Є виняткові порушення цілісності тканин плечового суглоба, при яких бандаж носити не можна, але про це поговоримо трохи пізніше.

Чому бандаж такий важливий при травмі? Головне, чого домагається лікар, коли знерухомлює руку пацієнта – це убезпечити суглоб від повторного травмування. Відновлення пошкодженої тканини потребує часу, а будь-який рух у цей період може призвести до повторного розриву або пошкодження, і тоді процес почнеться заново, а іноді ще з більш тривалим періодом відновлення.

При розтягненнях та вивиху

Вивих плеча викликає біль за будь-якого руху рукою і навантаженні. Тому головна мета використання бандажу – зняти болісні відчуття. Для цього чудово підходить «косинка». Якщо вивих без ускладнень, бандаж допоможе пацієнтові швидше відновитись.

Закріпити підтримуючу муфту у правильному положенні повинен спеціаліст. Дуже важливо, щоб бандаж був правильного розміру і передпліччя зручно розташовувалося, не їздило муфтою або не стискалося. Кисть не повинна звисати. Час використання ортопедичного виробу визначає лікар.

При переломах

При переломі кісток плечового поясу потрібна жорстка фіксація, щоб кістки зрослися правильно, тканини відновились. У деяких випадках гіпсові пов’язки успішно замінюють бандажами. Пов’язка Дезо може використовуватися під час реабілітації після переломів, інших тяжких травм, операцій. Тобто у ситуаціях, коли потрібно зафіксувати руку в потрібному положенні та виключити рухи у будь-яку сторону.

Для профілактики

Для запобігання травмам бандажі найчастіше носять спортсмени. Це спеціальні вироби, які забезпечують компресію та зігрівання суглоба при інтенсивних фізичних навантаженнях. Найчастіше використовується бандаж-рукав. Інноваційний матеріал неопрен у його структурі набуває форми рельєфу тіла, забезпечуючи комфортне прилягання, зігрівання суглоба. Під таким бандажем швидше всмоктуються лікувальні мазі, тому він може використовуватися на останніх стадіях реабілітації.

Для профілактики вивихів та підвивихів у людей після інсульту використовується бандаж-косинка. Якщо рука не рухається, її дуже важливо зафіксувати у правильному положенні, щоб пацієнт випадково не вивихнув плече.

З усього перерахованого вище можна зробити помилковий висновок, що бандажі та ортези на плечовий пояс – це ідеальний засіб при будь-яких травмах цієї області. Це не зовсім так. Існують певні протипоказання носіння цих ортопедичних виробів.

Протипоказання носіння бандажа на плече та лікоть

Лікар сам визначає, чи можна пацієнту носити ортез чи ні. Але найчастіше доводиться проходити лікування та реабілітацію без цього зручного помічника у таких випадках:

  • Індивідуальна непереносимість – якщо людина має алергію на матеріали, з яких зроблено бандаж, носити його вона зможе. Хіба що експериментувати із тканинами при індивідуальному виготовленні;
  • Пошкодження шкірного покриву в зоні, яка покривається бандажем – будь-які ушкодження – від подряпин до гнійних ран є протипоказанням для носіння бандажу;
  • При відкритих, багатооскольчатих, складних множинних переломах – у цих випадках носити бандаж категорично заборонено.

Також лікар може заборонити використовувати бандаж з інших, індивідуальних причин, які він виявить під час обстеження пацієнта.

В цілому, бандаж – це дуже зручний, практичний та ефективний ортопедичний інструмент, який допомагає швидше відновлюватись при травмах різного ступеня тяжкості. Головне підійти до його вибору відповідально, і не заощаджувати при покупці, тому що якісний виріб не може коштувати надто дешево. 

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні