-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Кредитування – перспективи банків і МФО

-Реклама-spot_img
spot_img

Як змінилися умови кредитування? Як державна політики в сфері фінансів вплине на діяльність банків і МФО? Які перспективи у розвитку кредитування? Ці та інші питання ми поставили експерту – Лисенко Людмилі, що представляє компанію кредитний брокер Фінансович.

  • Підкажіть, які види кредитування, на сьогоднішній день, доступні українцям?
  • Різновидів багато. В першу чергу поділ йде за типом компанії, де береться позика. Виділяють банківські і небанківські кредити, зокрема, мова йде про всілякі мікрофінансові організації. Далі можна ранжувати кредити за способом їх отримання – на банківську карту або готівкою. До речі, оформлення кредитної картки, коли можна просто піти “в мінус” – також є різновидом кредиту. Іпотека, автокредитування, цільові позики, розстрочка на оплату товарів або послуг. А це ми ще не торкнулися програми для приватних підприємців або фермерів.
  • Куди найчастіше звертаються люди, якщо їм потрібна грошова сума в кредит?
  • Однозначної відповіді немає, адже є багато факторів – мета позики, наявність документів і довідок, можливість витратити особистий час, в тому числі і на очікування схвалення кредиту. Великі суми можна отримати тільки в банку, а ось невеликі позики “до зарплати” – в МФО.
  • На початку 2020 року, НБУ і колегії експертів давали прогнози щодо того, як зміняться ставки по кредитах і депозитах для населення. Гіпотези виправдалися?
  • Поки складно щось стверджувати, можу лише зазначити, що помітна прогнозована тенденція на зниження ставок.
  • Як це відбивається на клієнтській політиці?
  • Вже зараз багато хто міг помітити, що банки значно знизили ставки по депозитах. І якщо на початку року така реакція послідувала тільки у частини фінансових компаній, то сьогодні вище 10% річних пропонують лише одиниці, і то новим клієнтам.
  • А як взаємопов’язані депозити і кредити?
  • Між ними пряма залежність. Постараюся пояснити максимально просто. На чому заробляють банки? На різниці, між депозитними і кредитними ставками. Чим вище бонус для вкладників, тим вище планка кредитних відсотків і навпаки. У разі, коли НБУ знижує облікову ставку, слідом за нею і банки опускають відсотки по депозитах. Звичайно не минає і кварталу, як кредити стають доступнішими. Додатковим фактором виступає рівень інфляції, який також слід враховувати.
  • Чи впливає конкуренція між банками на формування процентної ставки за кредитами?
  • Так, саме тому ми можемо спостерігати вигідні пропозиції, наприклад “кредит під 0% на товари”, пільговий період для кредитних карт, той же самий кешбек. Процес уже запущений, на наступних етапах ми очікуємо зниження ставки на видачу готівки в кредит. В останню чергу зміни торкнуться ставок по кредитних картах.

Якщо говорити про МФО, то там все більш-менш стабільно. А все тому, що вони видають кредити на короткий термін, з щоденним нарахуванням відсотка. Але і вони намагаються конкурувати – пропонують першу позику під 0,01%, роздають промокоди.

  • Ви вже говорили, що доходи банків залежать від дій клієнтів. Підкажіть, чи позначиться зниження ставок на прибутки фінансових установ?
  • Це буде залежати від політики компанії. Адже при різному економічному становищі дії організацій повинні бути різними. При обставинах, що склалися, може бути обрана тактика “резерву”, коли банк вирішить накопичувати існуючі депозити і максимально довго не знижувати ставки по кредитах. Але так не триватиме вічно. Споживче кредитування повинно розширювати свій портфель, пропонуючи вигідні умови. Щоб отримати якомога більше коштів для роботи, необхідно активно розвивати корпоративне кредитування.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні