Диван на коліщатках в темній вітальні

Кримінальний бізнес Шевченка: чому господар «буковелівської» фірми не боїться обшуків або Чи судитимуть Олександра Леонідовича знову?

Автор: Ігор Василик
22/09/2018 18:23
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама

Попри задекларовану в Конституції та чинному законодавстві заборону народним депутатам України займатися підприємницькою діяльністю для багатьох «представників народу», які  відомі як власники та засновники великих підприємств, їхній прихід у Верховну Раду був мотивований насамперед бажанням продовжувати вести успішний бізнес.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

На жаль, порушення вимог ст.36 Закону України “Про запобігання корупції”, яка категорично забороняє не тільки самому депутатові, але й членам його родини займатися комерційною діяльністю, не передбачає настання ні кримінальної, ні навіть адміністративної відповідальності. Єдиним способом реагування на можливі порушення народними депутатами вказаних зобов’язань є листи НАЗК, в яких наголошується на важливості дотримання представниками Ради чинного антикорупційного законодавства, а також громадський контроль. Тобто нардепів можна спробувати присоромити, але покарати – ніяк.

Така безкарність щодо очевидного конфлікту інтересів породжує випадки, коли народні депутати неприховано стають на захист пов’язаних з ними підприємств і реагують на перевірки афілійованого з ними бізнесу, яким, нагадаємо, їм займатися суворо заборонено, публічними заявами про політичні переслідування, пише Правда іф.

Саме такою була реакція народного депутата та претендента на посаду президента України Олександра Шевченка на масові обшуки, які позавчора, 20 вересня, проводили працівники СБУ в офісах «буковелівської», як він сам її називає, дорожньої фірми «ПБС».

Як відомо, ТОВ «ПБС» активно займається будівництвом доріг, причому не тільки на Івано-Франківщині. Але саме Служба автомобільних доріг (САД) Івано-Франківської області є головним замовником робіт, тендери на які виграє «буковелівська» фірма, за яку так відверто вболіває народний депутат Шевченко. За даними сайту громадського контролю держзакупівель Дозорро, САД Івано-Франківської області уклала 26 договорів із «ПБС» на загальну суму (на хвилиночку!) понад 3 мільярди 770 мільйонів гривень. При такому обороті коштів знайти можливості для зловживань, вигідних і дорожнім будівельникам, і чиновникам автодору, не надто складно: незначне завищення вартості матеріалів чи виконаних робіт призводить до багатомільйонного «навару».

Останнім часом фірма «ПБС» дійсно була замішана у бізнесові скандали з політичним відтінком. Багатостраждальний ремонт дороги місцевого значення Яблунів – Делятин, який «буковелівські» дорожники повинні би були закінчити цього року, вилився у протистояння зденервованих відсутністю ремонтних робіт місцевих активістів із обласною державною адміністрацією, на яку дорожники вказали, як на винуватицю всіх бід.

Нардеп Шевченко через своїх речників стверджує, що держава заборгувала «його» дорожній фірмі 300 мільйонів гривень, і прямо заявляє, буцімто усі негаразди у «ПБС» почалися після 2015 року, коли він покинув пропрезидентську фракцію БПП «Солідарність» у Верховній Раді (саме ця партія підтримувала Шевченка на виборах), а особливо загострилися після оголошення його наміру позмагатися за пост президента країни.

11 червня цього року голова ОДА Олег Гончарук пообіцяв знайти додаткові 20 мільйонів гривень для того, щоб ремонт яблунівсько-делятинської роботи було продовжено.

Як видається, до пошуків були залучені не тільки кращі економісти області, але й фінансові аудитори та слідчі, які зайнялися прискіпливим аналізом договорів, укладених між САД в Івано-Франківській області та фірмою «ПБС».

Уже 12 червня цього року  в Службу автомобільних доріг в Івано-Франківській області було направлено запит від слідчого управління поліції щодо надання завірених копій документів, а саме: проектно-кошторисної документації, тендерної документації, договорів та додаткових угод до них, актів виконаних робіт, відомостей ресурсів та матеріалів, платіжних доручень, що підтверджують виконання робіт на автодорозі Стрий – Мамалига. Паралельно Держаудитслужба проводила ревізію фінансово-господарської діяльності САД за період з 01.03.2015 по 31.03.2018 та зустрічну звірку у ТОВ «ПБС».

Як і слід було сподіватися, гроші знайшлися, причому, саме 20 мільйонів. Ревізійною групою було встановлено непідтверджених первинними документами витрат на загальну суму 20,131 млн. грн.

Як повідомила під час досудового слідства головний державний аудитор Управління західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області Марія Іванцюк, 23 червня цього року з цього приводу відбулася нарада, на якій було прийнято рішення цей факт приховати. Очевидно, для того, щоб вказати на «резерв» коштів, які мають дорожники з «ПБС» на виконання взятих на себе зобов’язань для продовження ремонтних робіт.

Прикметно, що після початку цих перевірок, несподівано більш ніж на мільйон, зменшилася вартість робіт на сумнозвісній дорозі Яблунів – Делятин. Відповідно до укладеної додаткової угоди між САД в Івано-Франківській області та ТОВ «ПБС»  від 28 серпня цього року на таку суму різко подешевшала вартість матеріальних ресурсів.

І нарешті трохи про те, який саме стосунок зараз має Олександр Шевченко до фірми «ПБС», власником якої, згідно державного реєстру, є Іванна Непик. Про цю бізнесвумен відомо, що вона очолює ТОВ «Галичина-Цукор», власником якого є цивільна дружина Олександра Шевченка. Також відомо, «Галичина-Цукор» з’явилася на обломках сумнозвісного підприємства «Кварта», засновником якого був уже особисто Олександр Шевченко.

Ще у 2001 році «Кварта» отримала в державному “Укрексімбанку” кредит на п’ять мільйонів гривень. Попри численні рішення судів та порушену кримінальну справу позичені гроші та нараховані відсотки банку (разом 6,5 млн грн.) у встановлений кредитною угодою термін не повернуто та не відшкодовано.

В суді, куди звернулися банкіри, і підсудний, і прокуратура заявили клопотання про звільнення майбутнього нардепа від кримінальної відповідальності.  Адже злочин – лише середньої тяжкості, на утриманні Шевченка було четверо неповнолітніх дітей, а до вчинення цього злочину він не був суспільно небезпечним.

У підсумку суд клопотання задовольнив, та звільнив Олександра Шевченка від кримінальної відповідальності з нереабілітуючих підстав. Фірма «Кварта» успішно збанкрутувала.

 

Нагадаємо, що Прикарпатський нардеп Олександр Шевченко втратив усі шанси “стати президентом” або “Вона працює”

Сьогоднішні масштабні обшуки, які організувало київське СБУ на Прикарпатті, ніяк не пов’язані із «Буковелем». Усе стосується розкрадання дорожніх коштів фірмою Шевченка «ПБС»

Фірму франківського нардепа Шевченка підозрюють у підкупі прикарпатських дорожників, що дозволило вигравати майже усі тендери – правоохоронці

Фірму франківського нардепа підозрюють в організації корупційних схем, та даванні відкатів високопоставленим чиновникам, що дозволяло їй без перешкод вигравати майже усі тендери