В Івано-Франківську закликають людей здавати кров. Порівняно з довоєнним часом потреба в компонентах крові виросла на 60%.
Про це Суспільному розповіла координаторка платформи ДонорUA Людмила Лінник, передає Правда.іф.
За її словами, дефіцит крові наприкінці літа є типовим.
“Практично всі центри крові в Україні виконують так звані мобілізаційні завдання. Тобто цивільні заклади заготовляють кров та її компоненти, які надалі транспортуються у прифронтові госпіталі. Бойові медики зараз мають право робити переливання крові на догоспітальному періоді, тобто на етапі евакуації. Ми маємо розуміти, що потреба крові у цивільних центрах крові зростатиме. Тому так важливо бути донорами й реєструватися”, — пояснює Людмила Лінник.
Сергій Руднєв — переселенець з Луганська. У нього — II група крові негативного резусу. Разом зі своїм другом чоловік прийшов у Прикарпатський обласний центр служби крові, щоб стати донором.
“Побачив у своєї подруги репост допису ДонорUA про те, що потрібні донори з негативним резусом. Здаю кров не вперше. Перший раз приходив у студентські роки. Зараз прийшов, бо треба підтримувати ЗСУ. Є необхідність, я можу її поповнити”, — розповідає Сергій Руднєв.
Люди також приходять здавати кров і для родичів, які проходять лікування.
“Мій син зараз лежить в лікарні. Було прохання від медиків здати кров. Звичайно, як і більшість батьків пацієнтів, люди відгукуються на такі прохання. Це — життєво необхідно”, — каже донор крові Сергій Кремець.
Прикарпатський обласний центр служби крові визнали тиловим суб’єктом системи крові, розповіла лікарка-методистка Любов Грицишин.
“Щотижня відправляємо у східні області певну кількість червоної крові, тобто еритроцитів. Переважно в опорний госпіталь у Дніпропетровську область. У нас є електронна база донорів. Там десь 20-30 тисяч донорів. Долучаються і переселенці”, — говорить Любов Грицишин.
У Прикарпатському обласному центрі служби крові також є мобільний пункт, який двічі на тиждень виїжджає у певні заклади, якщо в колективі понад 40 людей готові стати донорами крові. Любов Грицишин каже: у такий спосіб за тиждень в середньому 200-300 людей здають кров.
За словами координаторки платформи ДонорUA Людмили Лінник, охочі також можуть задонатити на доставляння крові на передову.
“Наша організація — єдина, яка займається доставкою крові в “гарячі” точки. Ми маємо дозвіл, співпрацюємо з МОЗ і доправляємо кров у прифронтові регіони. Тому закликаємо всіх, хто може, здавати кров. Хто з певних причин не може це робити, може долучатися фінансово. Ми порахували, що вартість доставки крові на відстань 1 км становить 15 грн. Ви можете порахувати, на яку дистанцію ви хочете і готові доставити кров на передову”, — говорить Людмила Лінник.