“Пастирський лист” для вірян, у якому даються рекомендації на час Великого передвеликодного посту, поширив митрополит Володимир Війтишин, очільник Івано-Франківької архієпархії УКГЦ.
Великий піст – це час, в якому Мати Церква закликає йти шляхом збирання скарбів, зазначив архієпископ Володимир. Йдеться не про “скарби на землі”, а про “скарби на небі”.
“Головні добрі діла: молитва, піст, милостиня. Саме ними стараймося освятити свою душу в цей благословенний час через служіння потребуючим і нужденним. Не обмежуймо нашу допомогу тільки матеріальними речами. Пам’ятаймо, що можемо присвятити свій час іншому, поділитися своїм досвідом, сумного потішити, хворого відвідати, дати добру пораду ближньому тощо. І таким чином своєю пожертвою і своїм серцем ми будемо наближатися до Господа нашого Ісуса Христа”, – зазначив митрополит.
Він пропонує у час Великого посту розвивати у собі якусь чесноту.
“Нехай для кожного вона буде інша: чи то читання Святого Письма у родинному колі, чи стримання від поганих слів і звичок, чи уникнення нагоди до гріха. Маємо можливість застановитися над своїми учинками, тобто зробити іспит совісті й приступити до джерела безмежного Божого милосердя – святого таїнства Покаяння”, – закликає Володимир Війтишин.
Він звертється до спадщини митрополита Андрея Шептицького, 155-ту річницю від дня народження якого ми відзначатимемо цього року. І нагадує, що той наголошував на потребі викорінити в українському народові таку звичку, як зловживання алкоголем.
До цього гріха додалися сучасні – як наркоманія, азартні ігри, куріння, особливо серед молоді.
“Нехай кожен розпочне з себе самого!” – цитує митрополит Володимир Андрея Шептицького у “Посланні до гуцулів”.
“Звідки черпати нам сили й наснагу могти протистояти злу? Церква протягом усього часу пропонує невичерпне джерело – Боже Слово. Читаючи Його, роздумуючи над Ним і засвоюючи Його, ми навчаємось дуже цінної форми молитви. Уважне слухання Бога живить нашу дорогу віри, а також дає можливість подивитися на своє життя у перспективі вічності. У молитві, коли ми знаходимо час для Господа, ми відкриваємось на надію на вічне життя. Саме так спробуймо пережити цей благословенний час Великого посту й не допустімо, щоб він проминув надаремно”, – настановляє франківський архієпископ.