На Прикарпатті усіх небайдужих закликають здати кров для військових і медзакладів
Диван на коліщатках в темній вітальні

На Прикарпатті усіх небайдужих закликають здати кров для військових і медзакладів

Автор: Світлана Якимчук
11/04/2023 13:28
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
-Реклама

У Прикарпатському обласному центрі служби крові 10 квітня розпочалася безстрокова акція “Твоя кров — суперсила”.

Її організувала громадська організація “Дружина воїна” разом з медзакладом, розповіла Суспільному медична директорка центру служби крові Ірина Федик, передає Правда.іф.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

За її словами, крові потребують як військові Збройних сил України, так і пацієнти прикарпатських лікарень. Передбачити, яка група крові у конкретний момент буде потрібна, аби врятувати людину, неможливо, тому поповнювати банк крові варто постійно.

Здаючи цільну кров, ми переробляємо її на два компоненти, як мінімум — це еритроцити та плазма. Але є так звані окремі клітини — тромбоцити. Тому ми говоримо, що одна людина рятує три життя. Тромбоцити ми заготовляємо тільки для онкохворих діток та дорослих людей і тільки під замовлення, тому що придатність цього компоненту всього до семи діб”, — каже Ірина Федик.

Учасниця громадської організації “Дружина воїна”, яка ініціювала акцію, Наталія Команіцька роздає патріотичні пряники людям, які здали кров. Їх спекли у соціальній кав’ярні “4.5.0”, розповідає жінка.

Війна триває і дуже багато є поранених, тому ми захотіли зробити таку акцію. Ми дали клич всім знайомим. Багато людей написали, що сьогодні себе погано почувають, тому будуть продовжувати приходити”, — каже Наталія Команіцька.

Відгукнувся на заклик заслужений донор України Андрій Маслов, у якого 4 група крові. Чоловік розповідає: здавав кров понад 150 разів. Почав це робити у 2014 році, коли у країні тривала антитерористична операція.

Я вирішив таким чином допомагати нашим військовим. Потім виявилося, що треба не тільки військовим, а й всім. Наприклад, в онкодиспансері хворим дітям”, — каже Андрій Маслов.

Анастасія Романюк здає кров вперше.

“Трошки є страх, але думаю, що все буде нормально. Я вирішила, що в такий спосіб можу допомогти. Якщо ця кров комусь врятує життя, то я буду щаслива”, — каже Анастасія Романюк.

Медична директорка обласного центру служби крові додає, що усі донори після здачі крові мають право отримати офіційний вихідний день за місцем роботи.