-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

На Прикарпатті втричі зменшилася кількість центрів соціальних служб

-Реклама-spot_img
spot_img

На Прикарпатті втричі зменшилася кількість центрів соціальних служб. Про це Суспільному Карпати повідомив директор Івано-Франківського обласного центру соціальних служб Ростислав Микитюк.

У 2019-2020 роках на території області діяло 18 таких центрів – один обласний, 14 районних та три міські, а у 2021 – шість:

  • Івано-Франківський обласний;
  • Верховинський селищний;
  • Рогатинський міський;
  • Бурштинський міський;
  • Калуський міський;
  • Івано-Франківський міський.

У 2021 на території Прикарпаття діє шість центрів соціальних служб. Інфографіка: Суспільне КарпатиСуспільне Карпати

- РЕКЛАМА-

У 2021 на території Прикарпаття діє шість центрів соціальних служб. Інфографіка: Суспільне Карпати

За словами Ростислава Микитюка, також в області створено вісім центрів з надання соцпослуг: Богородчанський, Яблунівський, Витвицький, Бурштинський, Долинський, Косівський, Коломийський та Тлумацький.

“Наша проблема зараз в тому, що не кожна громада розуміє, що їм потрібні люди, які працюють і надають соцпослуги. В нас тільки в 23-х громадах з 62-х уведені фахівці із соціальної роботи – це третина. Але, наприклад, Снятинська громада – на 43 села — три соцфахівці. Між селами деколи дуже велика відстань і добратися з районного центру громади до якогось села також важко”, – розповідає Микитюк.

Очільник обласного центру соцслужб розповідає, що ще у 23-х сільських та селищних радах уведені посади фахівців із соціальної роботи. Чоловік каже, на його думку, соціальний фахівець має бути в кожному населеному пункті громади.

“Я завжди говорю, що соцфахівець – це запобіжник для голови громади. Люди зараз до кого йдуть? До голови. А так перед головою є фахівець, який вивчає їхні питання, надає допомогу, а пізніше звітує голові”, – каже Ростислав Микитюк.

За його словами, в сільських громадах на 2-4 тисячі населення, якщо між населеними пунктами не більше 15 км, має бути один фахівець. Якщо відстань більша – два. Крім того, мають бути ще соцробітники, які працюють з одинокими літніми людьми. Там інші вимоги: на шістьох стареньких – один працівник.

“Наші громади постійно плутають, хто такий соцфахівець, – людина з вищою освітою, бажано із психологічною чи педагогічною, та соцробітник – людина, яка допомагає вижити старим людям, може бути без вищої освіти”, – розповідає Ростислав Микитюк.

До слова, у 2019-му році соціальними послугами було охоплено 2 339 сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах. В них виховують 5 075 дітей.Кількість сімей та дітей в них, що були охоплені соціальними послугами у 2019, 2020 та першому кварталі 2021 року. Інфографіка: Суспільне КарпатиСуспільне Карпати

Кількість сімей та дітей в них, що були охоплені соціальними послугами у 2019, 2020 та першому кварталі 2021 року. Інфографіка: Суспільне Карпати

У 2020-му кількість сімей, охоплених соцпослугами, зменшилася на 143. За перший квартал 2021-го соцпослугами охоплено 614 сімей, в них — 1 276 дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні