На Прикарпатті зріс рівень занедбаності раку, причому навіть візуальних форм.
Як повідомляють фахівці Прикарпатського клінічного онкологічного центру, найгірша ситуація з виявленням онкопатології шийки матки, позаяк занедбаність становить 41,5%. Насторожують й інші показники занедбаності раку, а саме: прямої кишки – 40%, молочних залоз 30%, яйників 29,4%.
Таку статистику погіршила й пандемія COVID-19 та війна в Україні, що своєю чергою, обмежили ранню діагностику та профілактичні огляди.
Про це йшлося на нараді спеціальної робочої групи в департаменті охорони здоров’я під керівництвом директора Ігоря Дмитренка та заступника Володимира Дзьомбака.
Найперше, на нараді проаналізували діагностику та схему лікування онкогінекологічних захворювань, оскільки з таким діагнозом до року помирає понад 15% пацієнтів. Особливу увагу приділили візуальним формам злоякісних пухлин, повідомляє Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.
Учасники обговорили алгоритм дій для ранньої діагностики онкологічних захворювань та скринінгу передракових недуг з метою розробки комплексу превентивних заходів, спрямованих на зниження рівня захворюваності населення області на онкопатологію та підвищення ефективності профілактики цієї недуги.
Адже тільки за пів року в Івано-Франківській області вперше виявляють майже півтори тисячі онкологічних хворих, близько 400 з яких діагностують аж на четвертій стадії. Майже третина зі всіх виявлених онкологічних патологій – візуальні форми раку.
Також йшлося про проблемні аспекти організації онкопрофілактичних оглядів населення та шляхи ефективної співпраці первинного та вторинного рівня медичної допомоги для раннього виявлення онкологічної патології.
Директор департаменту охорони здоров’я Ігор Дмитренко закликає всіх прикарпатців частіше відвідувати сімейного лікаря та в жодному разі не нехтувати профілактичними оглядами. Адже рак – це не вирок, а рання діагностика та своєчасне лікування дають високі шанси на здорове та повноцінне життя.