-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Нацгвардійці на своїх вертольотах проводять тренування у Карпатах ФОТОРЕПОРТАЖ

-Реклама-spot_img
spot_img

На полігоні Національної гвардії під Франківськом відбуваються гірські навчання вертольотчиків з Олександрії. На відпрацювання завдань вилітають у Карпати.

Навчальний спеціальний збір з льотним складом на французьких вертольотах ЕС-225 LP розгорнули на базі в/ч 3072, що дислокується в селі Старий Лисець. Тутешній полігон – єдиний у західному регіоні, де можуть приземлятися гвинтокрили і де щороку стартують спеціалізовані навчання з виконання польотів у гірських умовах.

В злагоді з вітром: нацгвардійці на французьких вертольотах вчаться у Карпатах 1

Під час навчань пілоти відпрацьовують посадку в горах у складних умовах на висоті 1000 м  та 1500 м, пише КУРС.

В злагоді з вітром: нацгвардійці на французьких вертольотах вчаться у Карпатах 2

«Щодня здійснюємо до 10 вильотів, – розповідає льотчик-штурман Тарас Безбах, поки техніки завершують підготовку гвинтокрила до підйому. – Літаємо в різних погодних умовах, щоби отримати різний досвід. Гірські навчання у нас проходять щороку з 2016-го. Цьогоріч вперше залучили тільки вертольоти ЕС-225 LP – і вони вже дуже добре себе показали в гірській місцевості. Специфіка польотів така, що повітря в горах розріджене і потрібна більша потужність двигунів. Плюс ейрбаси дуже маневрені».

- РЕКЛАМА-
В злагоді з вітром: нацгвардійці на французьких вертольотах вчаться у Карпатах 3
Льотчик-штурман Тарас Безбах

Такі вертольоти призначені виконувати десантно-транспортні завдання. Машини, які можуть брати на борт до 20 людей, використовують у трьох ситуаціях: для перевезення військових, для десантування спецпризначенців і для евакуації поранених. В кожному випадку вертоліт має окремий обвіс – як-от канати для десантування чи санітарні модулі.  

В злагоді з вітром: нацгвардійці на французьких вертольотах вчаться у Карпатах 4

Гелікоптер, що готується до вильоту, не має жодного обвісу – він розвідник. З розвідки погоди починається кожен льотний день – після перебування в горах приймають кінцеве рішення, чи будуть цього дня літати і як саме.

В злагоді з вітром: нацгвардійці на французьких вертольотах вчаться у Карпатах 5

Вертоліт починає урчати – розкручує лопасті. Проходить хвилин п’ять, доки рух малого хвостового пропелера починає окреслювати суцільне коло, а головний розкручується достатньо для того, щоби підняти машину. От вона вже розгойдується. Щоби відірвати вертоліт від землі, додають потужності двигуна – тепер гвинтокрил вже реве: від роботи пропелера лягають трави, з ближніх дерев жмутами злітає листя. Волосся і одяг треба притримувати руками. Ейрбас хвацько задирає ніс, щоби піднятися, вирівнюється і лягає на курс – на Піп Іван і Говерлу.

В злагоді з вітром: нацгвардійці на французьких вертольотах вчаться у Карпатах 6
Офіцер інженер-синоптик Максим Лещенко
В злагоді з вітром: нацгвардійці на французьких вертольотах вчаться у Карпатах 7

За процесом пильно спостерігає чоловік із валізкою. Це старший технік вертольота Артем Яковчук. Він вперше на гірських навчаннях. Каже, що у техніків, на відміну від пілотів, свої навчальні завдання. Та головне для всіх – щоби техніка безвідказно працювала.

Ейрбаси несуть службу в Олександрії з 2018 року, розповідає він. У технічному обслуговуванні ці машини зручніші, ніж вертьольоти МІ-8.

«Швидкісні, більш маневрені, технічно зручні», – перераховує він плюси французьких гвинтокрилів. Щоби перейти з МІ-8 на ЕС-225 LP, треба переучуватися, каже технік. «Технічний та льотний склад їздив на навчання до Франції. І вже два роки як успішно літають», – додає він.

В злагоді з вітром: нацгвардійці на французьких вертольотах вчаться у Карпатах 8

Артем Яковчук також вчився у Франції і отримав сертифікат про допуск до технічного обслуговування аеробусів.

«Спочатку були деякі складнощі, бо для нас все було нове, – розповідає технік про закордонні навчання. – Але коли день за днем дізнавалися більше, мали більше практики, то розуміли, що насправді немає нічого складного. Ми цілком конкурентні – на рівні з французькими колегами. На мою думку, навіть у дечому сильніші. Не боїмося труднощів».

Із французьким сертифікатом допуску технік міг би служити будь-де, де використовуються ці гвинтокрили. «Ні, я служу Україні і буду служити в Україні», – серйозно відгукується на жарт про легіонерів старший лейтенант. Він в армії з 19 років. Закінчив Кременчуцький льотний коледж, який спеціалізується на підготовці вертольотчиків. Служив і ще паралельно вчився в Національному авіаційному університеті, здобув диплом бакалавра. Артем Яковчук – син військового. Його батько зараз захищає Україну на Донбасі.

В злагоді з вітром: нацгвардійці на французьких вертольотах вчаться у Карпатах 9

Керівник авіаційної ланки Денис Юрик додає, що участь у навчаннях беруть як досвідчені льотчики, так і молоді пілоти гвинтокрилів. Ті, хто має практику польотів у горах, відновлюють навики. А ті, хто вперше приїхав на спеціальні гірські збори, посилено вчаться.

«Молоді льотчикі повністю підготовлені до польотів, але от в гірській місцевості – вперше. В програмі підготовки сказано, що кожен льотчик повинен відпрацювати посадку у високогір’ї. Якщо надійде завдання, то льотчик повинен його виконати – він повинен уміти сісти в горах на підібраний з повітря майданчик. Повинен під час польоту визначити, куди можна сідати, виконати прохід над майданчиком, тобто оглянути його, і оптимально виконати посадку», – розповідає про завдання керівник. 

Більшість молодих льотчиків прийшли служити у військову частину в Олександрії з вертолітного коледжу у Кременчузі, який підпорядковується Харківському авіаційному університету внутрішніх справ. І майже всі пройшли перепідготовку у Франції, додає Денис Юрик.

«Спочатку була теорія у Франції, – пригадує свій досвід навчань у 2018-му керівник авіаційної ланки. – Тренажерну підготовку проходили у Шотландії. Після повернення до Франції виконували практичні польоти. Рівень практичних вмінь у всіх засвідчений сертифікатами, які дають допуск до польотів на вертольотах ЕС-225».

В злагоді з вітром: нацгвардійці на французьких вертольотах вчаться у Карпатах 10

Льотчик акцентує, що сучасні ейрбаси, порівняно з МІ-8, які зійшли з конвеєра у 1970-1980 роках, уже майже не мають аналогових приладів. На них встановлені електронні екрани та інша аероніка (авіаційна електроніка).

«Надсучасний італійський автопілот спрощує керування вертольотом практично в будь-яких метеорологічних умовах – як вдень, так і вночі. Новітні прилади полегшують посадку. Для льотчика в гірський місцевості найскладнішим є розрахунок на посадку. Складність у тому, що вітер постійно міняє свій напрям і швидкість. Тому при приземленні, коли виконуємо перший захід, висаджуємо на майданчик керівника польоту з «димами» – він запалює димові шашки, уточнюючи напрям вітру. Тоді підключаємо прилади», – унаочнює Денис Юрик.

Поки ми розбираємо специфіку польотів гелікоптерів у Карпатах, з боку гір чутно знайомий звук – рокотання швидко наближається. І от уже в небі над нами виконує коло і заходить на посадку ейрбас. До нього по полю мчать заправник і команда техніків. Менше ніж через годину – новий старт.

В злагоді з вітром: нацгвардійці на французьких вертольотах вчаться у Карпатах 11

Довідково:

У рамках підписаного контракту між Міністерством внутрішніх справ України та компанією «Airbus Helicopters SAS» до України має прибути 55 гелікоптерів французького виробництва – Н125 для Державної прикордонної служби України; Н145 для Національної поліції України; Н225 для Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Національної гвардії України. Всі повітряні судна різні і пристосовані до виконання різноманітних завдань підрозділів МВС: аеромедичної евакуації, рятувальних операцій, підтримання громадського порядку, антитерористичних та спеціальних операцій, підтримки охорони на державних кордонах та підтримання порядку на дорогах.

Станом на 28 серпня 2021 року в системі МВС вже працює 17 французьких гелікоптерів:

  • 2 типу Н125 для Державної прикордонної служби України;
  • 5 типу Н145 для Національної поліції України;
  • 6 типу Н225 для Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
  • 4 типу Н225 для Національної гвардії України.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні