«Найскладніше – повідомляти родичів про смерть пацієнта», – інтерни ІФНМУ розповідають про боротьбу з COVID-19

«Найскладніше – повідомляти родичів про смерть пацієнта», – інтерни ІФНМУ розповідають про боротьбу з COVID-19 ФОТО та ВІДЕО

Ігор Василик
23/02/2024

Smith Benites

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur aenean sit urna.

Show profile

Share

Більше сотні лікарів-інтернів Івано-Франківського національного медичного університету погодилися працювати з пацієнтами, які хворіють на COVID-19. Пресслужба ІФНМУ поспілкувалися з молодими медиками про реалії роботи на передовій боротьби з небезпечною інфекцією.

За словами в.о. проректора з лікувальної роботи ІФНМУ Тараса Кобрина, університет розробив спеціальну Google-форму і запропонував інтернам заповнити її. Хто погоджувався працювати з хворими на новий коронавірус, одразу залишав свої контактні дані.

«Ми не можемо примусити лікарів-інтернів працювати з пацієнтами з COVID-19, тому це ті інтерни, які самі свідомо погодилися на цю роботу, — зазначає Тарас Кобрин. — Усі інтерни, які працюють в лікувальних закладах з хворими на коронавірус, забезпечені відповідними засобами індивідуального захисту».

Лікар-інтерн першого року навчання Ірина Клейнота нині працює в обласній клінічній лікарні і опановує фах анестезіолога. До цього дівчина рік пропрацювала в реанімації медсестрою.

«Намагаюся зараз максимально допомагати нашим лікарям, — говорить Ірина. — Основна специфіка роботи нині — це її важкість, бо доводиться постійно бути в захисному костюмі, масці, на руках дві пари рукавичок. Це доволі складно. Як лікар-інтерн я зараз більше вчуся працювати з апаратами штучної вентиляції легень. Ми їх налаштовуємо для кожного пацієнта індивідуально».

За словами Ірини Клейноти, новинкою в обласній клінічній лікарні є дихальні шоломи, аналогічні з тими, які використовують медики в Італії.

«Ця робота теж дає великий досвід, а взагалі зараз в умовах цієї пандемії інтерни вчаться разом з лікарями, — каже Ірина. — Я хотіла б залишитися у цій спеціальності. Ми всі віримо, що все буде добре і зрештою ми подолаємо цю пандемію».

Інтерн другого року навчання спеціальності «Інфекційні хвороби» Марія Хімчак працює в обласній клінічній інфекційній лікарні.

«Це моя спеціальність, я її сама вибрала, тому тут не було місця для страху, — говорить вона. — Поступово звикаєш до цього навантаження, і зараз я можу сказати, що отримую задоволення від своєї роботи».

Вже чотири місяці із хворими на COVID-19 у міській клінічній лікарні №1 працює лікар-інтерн відділення анестезіології та інтенсивної терапії Владислав Горелін.

«Дуже великий тягар ляг на плечі лікарів через те, що поступає велика кількість пацієнтів, — розповідає Владислав. — Тому відчувається нестача кадрів, і допомога інтернів є дуже потрібною. Найважче емоційно, бо коли ти розумієш, що життя пацієнта буквально залежить від тебе, потрібно дуже швидко працювати, оперативно переводити на штучну вентиляцію легень, і в такі моменти насправді складно. Але найскладніше, коли пацієнт помирає, повідомляти про це родичів».