В укритті працював Wi-Fi, тож президент “не розлучався” із мобільним телефоном. Пише 5 канал
Після початку повномасштабного російського вторгнення Володимир Зеленський зі своїм найближчим оточенням залишався жити та працювати в Києві. Проте йому довелося перебратися з резиденції в Конча-Заспі до президентського бункера.
Тоді в ньому вдалося побувати й американському журналісту Саймону Шустеру, який описав умови життя військово-політичного керівництва України у своїй новій книзі The Showman (“Шоумен”), уривки з якої публікує видання NV.
За словами автора, у перші тижні великої війни у сховищі існували помітні проблеми із забезпеченням.
“У перший тиждень вторгнення в бункері майже не було їжі: на брифінгах людям роздавали солодощі, на кухні лежали м’ясні консерви та зачерствілий хліб. На той час в укритті, крім Зеленського, його охоронців та військових, мешкало приблизно два десятки помічників і радників президента. Пізніше умови покращилися: через кілька тижнів сюди двічі-тричі на день вже приносили гарячі страви з кухні Офісу президента – сосиски, картоплю, гуляш, гречку та салати. Але дехто з команди жалівся, що порції були занадто маленькі”, – йдеться у тексті.
Шустер пише, що в бункері завжди був певний запас алкоголю, навіть коли в країни було запроваджене обмеження на його продаж. На вечірніх зустрічах у своїх апартаментах Зеленський, за словами автора, іноді пригощав помічників вином. Це було їхнім способом “хоч трохи розслабитися після напруженого робочого дня”.
У голови держави були більш комфортні умови проживання, аніж в інших – він мав власну мінікухню із кавоваркою та їдальню зі столом на шістьох людей. Також Зеленський користувався окремою душовою.
Бункер мав Wi-Fi, тож президент “не розлучався” із мобільним телефоном. Зі слів журналіста, він постійно перевіряв повідомлення, читав новини, переглядав фотографії руйнувань та відео з обстрілами українських міст.
“Найважчими для Зеленського були ночі в бункері. У кімнаті було тихо, вона знаходилася так глибоко під землею, що виття сирен повітряної тривоги Києва не могло досягти вух президента. Навіть пряме влучання авіабомби на Банковій не сильно б його потурбувало на такій глибині. Але телефон Зеленського завжди був поруч, і його дзижчання рідко припинялося надовго”, – мовиться у книзі.
Нагадаємо Стараюсь слідкувати за собою: Володимир Зеленський розповів, яких корисних звичок дотримується