Коли доходить до полювання на гриби, зморшок весняний – король лісу. Тим не менш, осінь — чудовий час для відпочинку на природі та чудовий час для сімейного полювання на гриби. Дні прохолодніші, кольори прекрасніші, а ще тепла земля та вересневі дощі породжують буйство грибів. Хоча це правда, що ви не натрапите на цінний сморчок, тут можна знайти безліч ароматних грибів.
Осінні гриби
Лев’яча грива (наукова назва Hericium erinaceus) виглядає як білий помпон чірлідерки, а до смаку нагадує лобстера. Сірчаний гриб (він же лісова курка) має текстуру, гідну своєї назви, і добре нагадує курку, приготовлену на курячому бульйоні. Лісова курка має свій власний смак: її чудово готують на грилі та поливають соусом барбекю.
Лисичка (наукова назва Cantharellus cibarius) має злегка гострий смак, але має великий попит у нас і за кордоном. Улюблена річ моєї сестри – лисичка від сірого до чорного кольору, відома як чорна труба. Його м’ясиста текстура та горіховий смак зробили його улюбленим у Європі. Гливи, дуже популярний їстівний продукт із приємним фруктовим запахом, не мають смаку устриць; назва відноситься до форми його капелюшка.
Серед інших осінніх їстівних страв, які можна вибрати, — Кудлата грива, Гігантський дощовик і два менші дощовики, які ростуть на дереві. Мої учні сьомого класу любили покривати маленькі шматочки гігантської листкової кульки тестом з цибулинних кілець, смажити їх у фритюрі до світло-золотистого кольору, а потім занурювати в соус ранчо.
Як стати грибником
Найкращий і безпечний спосіб почати вивчати гриби — вийти в ліс з кимось, хто зможе їх ідентифікувати. Це дуже важливо, якщо ви збираєтеся збирати і їсти гриби, оскільки ви повинні бути впевнені в їх ідентичності та їстівності. Існують клуби грибників, які можна знайти за допомогою простого пошуку в Інтернеті. До членів входять як експерти, які заробляють на життя вивченням грибів, так і давні любителі та новачки. Вирушаючи всією сім’єю на вилазки (полювання на гриби) з клубом, ви отримаєте задоволення та чудову можливість вчитися.
Для перенесення грибів краще використовувати кошик або сітчастий мішок. Ніколи не кладіть гриби у поліетиленові пакети; вони швидко зіпсуються.
Ніж має бути зручним, щоб розрізати ніжку гриба, зрізати пошкоджені частини або бруд.
Перш ніж вирушити в дорогу через високу траву, чагарник або ліс, захистіть себе від кліщів, натягнувши шкарпетки на штанини. Це не дозволить їм заповзти вам у штани, вкусити вас або закопатись у шкіру до того, як ви повернетеся додому. Обов’язково ретельно огляньте себе, коли повернетесь додому.
З інших предметів колекціонування вам стане в пригоді похідна палиця. Крім допомоги при підйомі та спуску по пагорбах та при перетині струмків, його можна використовувати для переміщення листя та згинання невеликих рослин, щоб виявити заховані гриби.
Повідомте людям, куди ви прямуєте, — це гарний запобіжний захід, коли ви йдете в ліс. Свисток та мобільний телефон можуть допомогти іншим знайти вас, якщо ви загубитеся або отримаєте травму. Компас може допомогти вам повернутися назад, якщо ви визначите напрямок, перш ніж почати йти. Деяким людям подобається носити із собою пристрій GPS.
Ідентифікація грибів
Існує кілька способів ідентифікації грибів. Найпростіший і найбезпечніший спосіб — віднести справжні зразки експерту, і нехай він ідентифікує їх для вас. Членство у грибному клубі допоможе вам встановити ці контакти. Однак знайти експерта щоразу, коли вам потрібно ідентифікувати гриб, може бути непросто, тому вам слід навчитися ідентифікувати гриби самостійно.
Ви можете переглянути ілюстрації по грибах на сайті https://gribnick.org.ua і знайти збіг або близькі збіги. Навіть люди, котрі роками розпізнають гриби, роблять це. Однак вони знають, що єдиний надійний спосіб точно ідентифікувати гриб – це поєднати всі описові характеристики книги з невідомим екземпляром. Якщо ви оберете цей метод, ретельно переконайтеся, що всі характеристики збігаються. Якщо ні, це не ваш гриб!
Небагато грибів можна їсти сирими. Достатнє приготування їжі руйнує деякі види токсинів, які можуть спричинити захворювання. І навпаки, приготування їжі не знищить усі токсини й не зробить навіть отруйні гриби безпечними для споживання. Не менш важливо пам’ятати, що ви повинні бути впевнені в ідентичності та їстівності гриба, перш ніж приступити до його приготування. Основне правило: ЯКЩО СУМНІВАЄТЕСЯ, ВИКИДАЙТЕ!
Як і продукти, вибирайте найкраще для їжі. Чим красивішими вони виглядають і чим свіжішими, тим смачнішими вони будуть. І так само, як м’ясний обід, сира курка, сирий гамбургер або молоко, гриби можуть бути зіпсовані бактеріями, і це може спричинити захворювання. Використовуйте їх одразу або висушіть. Більшість грибів погано заморожуються.
Як люди реагують на їжу із грибів, залежить від хімічного складу їхнього тіла. Моя мама захворіла через те, що їла ті ж гриби, що й інші члени нашої родини.
Щоб уникнути подібних проблем, зробіть дві речі:
- будьте абсолютно впевнені в ідентичності гриба, потім уважно прочитайте про його їстівність
- з’їжте невелику кількість з першого разу, хоч би яким приємним він був на смак. Зачекайте 24 години, щоб побачити, як ваше тіло відреагує, перш ніж вживати більше.
Рецепти можна знайти у багатьох грибних книгах, кулінарних книгах, а також за допомогою пошуку в Інтернеті.