Диван на коліщатках в темній вітальні

Політолог пояснив, як реагуватиме Кремль у випадку перемоги на президентських виборах-2019 проукраїнського кандидата

Автор: Орися Корчун
20/08/2018 08:24
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Москва готує кілька сценаріїв у відповідь на результати президентських виборів 2019 року в Україні. Один з них передбачає повну дискредитацію і делегітимізацію переможця
Про це незалежний російський політолог Олександр Морозов, котрий наразі мешкає у Чехії, розповів в ефірі програми “Студія Захід” з Антіном Борковським на каналі Еспресо.TV.

Результат пошуку зображень за запитом "російський політолог Олександр Морозов"

“Не так важливо, хто переможе на виборах. Важливо те, яким чином Кремль створюватиме атмосферу зниження демократії та самих демократичних процедур. Переможе чинний президент Порошенко – Кремль підійматиме питання під час виборчої кампанії та після неї про те, що проценти на користь Порошенка є сфальсифікованими, що були якимсь чином видалені конкуренти, що значна частина України не підтримала його реально тощо”, – пояснив експерт.
При цьому, він не виключає, що більшість патріотично налаштованих українських виборців може обрати й когось іншого, не обов’язково Порошенка, однак це не змінить застосовуваного Росією сценарію.
“Якщо це буде не він, то Кремль все одно гратиме у ту ж саму гру. Ось це, на мій погляд, є головним моментом”, – зазначив Морозов.
У зв’язку з цим він закликав українські медіа та політичні групи, які несуть відповідальність за майбутнє України, “ставитися до цього з готовністю й не виявитися жертвою цієї гри”.
“Тому, якщо хтось з політиків каже “Давайте примиримося (з країною-агресором – ред.)”, то він має й продемонструвати певну істотну підтримку, яка була б здатною – у тому випадку, якби він прийшов до влади – бути реалізованою в якості плану. В іншому випадку це просто популізм та гра на почутті втоми. Це мені здається очевидним. Тому з достатньою пересторогою дивишся на стратегію, яку заявляє Юлія Тимошенко, у том учислі, на те, що називається Стратегію миру та примирення. І зрозуміло, що величезне питання виникає, коли ти бачиш такі ініціативи: “А яку роль у цьому відіграє український бізнес-клас, який досі глибоко пов’язаний з Росією?” – додав Морозов.