-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Прикарпатцям на замітку: безоплатних препаратів стало більше

-Реклама-spot_img
spot_img

МОЗ України затвердило новий перелік препаратів програми “Доступні ліки”.

Результат пошуку зображень за запитом "Доступні ліки – новий перелік: Безоплатних препаратів стало більше"

Відтепер для лікування серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми пацієнти зможуть отримати 64 безоплатних препарати.

- РЕКЛАМА-

До оновленого реєстру увійшло 258 препаратів, з них 64 є безоплатними для пацієнтів, інші – з невеликою доплатою. Найдешевший препарат, що на 100% відшкодовує держава, коштує 4,76 грн, найдорожчий – 898,22 грн.

Завдяки перегляду переліку препаратів програми, виробники знизили ціни на 37 торгових найменувань лікарських засобів. Найбільше зниження ціни на препарат сягнуло 45%.

На наступні півроку фармвиробники гарантують 39 млн упаковок препаратів для пацієнтів, 16 млн упаковок пацієнти зможуть отримати безоплатно.

Наприкінці 2018 року Уряд ухвалив зміну, що дала можливість усім виробникам, що запропонували ціни на свої препарати не вище за 10% від найнижчої вартості препарату за діючою речовиною, знизити ціни та долучити свої препарати до переліку безоплатних для пацієнта. Ця зміна дозволила розширити перелік препаратів, що відшкодовуються на 100% –  з 23 торгових найменувань до 64. Для порівняння: у минулому переліку було 59 безоплатних препаратів.

Нагадаємо, 66% українців знають про програму «Доступні ліки», – результати опитування, проведеного  cоціологічною групою «Рейтинг» у жовтні минулого року. А результати опитування від Київського міжнародного інституту соціології, що проводилось з листопада до грудня 2018 року, показують, що 63% українців задоволені цією програмою.

Програма “Доступні ліки” працює з квітня 2017 року. За цей час пацієнти, що мають серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму чи діабет 2 типу, отримали ліки за понад 32 млн рецептами на суму понад 1,6 млрд грн.

Лідерами реалізації програми в 2018 році стали Хмельницька, Полтавська, Рівненська, Львівська та Харківська області.

Найнижчі показники ефективності роботи програми відмічаються у Кіровоградській, Одеській, Сумській, Чернівецькій області та місті Київ.

З 1 квітня 2019 року контрактувати аптечні заклади та відшкодовувати вартість відпущених лікарських засобів в рамках програми «Доступні ліки» будуть не заклади охорони здоров’я чи муніципалітети, а безпосередньо один головний оператор бюджетних коштів — Національна служба здоров’я України. Також у квітні в рамках програми має почати роботу електронний рецепт.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.

1 коментар

  1. “доступне українське лайно” – який ефект від українських ліків, якшо вони просто крейда (плацебо)? бо зрозуміло, що нормальні закорднонні препарати ніхто “відшкодовувати не буде”, люди вмерають в тому числі через ту срану міс Супрун, хай пиздює в свою америку і вбиває людей там, хоча там (в цивілізованій країні) їй такого робити не дадуть, а в Україні – прошу дуже, проводимо “реформи” у вигляді експериментів над людськими життями, шо за країна блять

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні