Внаслідок повномасштабного російського вторгнення в Україну воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року.
Відтак, виїзд за кордон дозволено лише деяким категоріям військовозобов’язаних.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Зокрема, виїзд за кордон дозволяють виключеним з військового обліку. Так, це процедура, коли людину взагалі виключають з військового обліку як призовника, резервіста, обмежено придатного тощо.
«Часто запитують: “Хто може виїхати з України — знятий чи виключений з військового обліку?”.
До повномасштабного вторгнення Росії в Україну, як і в перші її місяці, ніхто не надавав значення термінології, тому багатьом непридатним до військової служби ставили штамп “знятий з обліку”.
Однак, в правилах перетину кордону чітко прописано, що виїзд дозволено лише виключеним з військового обліку
Тож, якщо ви навіть непридатні до військової служби, а у вашому військовому квитку буде стояти штамп “знятий”, перетнути кордон практично неможливо», — зазначив адвокат Роман Сімутін у своєму YouTube-каналі.
Зазначимо, що під час воєнного стану українці, які підлягають призову на строкову військову службу, не можуть виїжджати за кордон. Зокрема, йдеться про чоловіків віком від 18 до 60 років. Проте є і винятки. Детальніше читайте тут.
Як перевірити, чи заборонено вам виїжджати з України?
Перевірити, чи заборонений виїзд у вашому випадку, можна онлайн за найбільш популярними причинами відмови в перетині кордону:
- реєстр боржників;
- реєстр судових рішень;
- реєстр виконавчих проваджень;
- реєстр заборгованості по податках;
- реєстр щодо штрафів за порушення правил дорожнього руху.
Крім цього, дізнатися щодо обмежень чи заборони перетинати кордон України можна подавши письмовий запит до Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України.
Запит можна подати особисто, здавши його до канцелярії, або надіслати листа на поштову адресу центру.
У запиті обов’язково вказати:
- прізвище, ім’я та по батькові;
- місце проживання (місце перебування);
- документ, що посвідчує особу, яка подає запит.
Нагадаємо, від моменту введення воєнного стану в лютому 2022 року держава суттєво «лімітувала» виїзд за кордон чоловіків призовного віку та решти категорій військовозобов’язаних.
Для виїзду за кордон потрібно потрапити до системи «Шлях», звернувшись до Мінінфраструктури або обласної військової адміністрації. Загалом станом на 1 березня 2023 року за «загальною процедурою» видали понад 1,27 млн дозволів на виїзд.
Інформація щодо кількості людей, які порушили терміни перебування поза межами України та досі не повернулися зі своїх поїздок, відсутня.