Фахівці обстежили гніздо чорних лелек у Блюдниківському лісництві, закільцювали маленьких лелек.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
В рамках проєкту “Ciconia-Ukraina” Андрій Бокотей, Наталія Дзюбенко, Юрій Струс, Володимир Бучко обстежили гніздо чорних лелек у Блюдниківському лісництві Галицького НПП. Додамо, що птахи занесені до Червоної книги України, інформує фб-сторінка Галицького НПП.
Маленьких лелек зважили, обстежили на наявність паразитів, взяли біоматеріал на аналіз ДНК. Пташенят закільцювали металічними та пластиковими кольоровими кільцями.
“На металевому кільці серія і номер, за якими можна дізнатися де і коли був закільцьований птахів. Але, це можна зробити тільки тримаючи птаха у руках. А номер з пластикового видно у бінокль. Дані про птахів, яких закільцювали в Україні, знаходяться у базі Центру кільцювання птахів (при інституті зоології, м. Київ)”, – розповів Бучко.
Довідково. Чорний лелека за розмірами дещо менший від білого. Довжина тіла становить 95-100 см, розмах крил – 185-205 см, вага – близько 3 кг. Оперення у дорослого птаха переважно чорне із зеленим і пурпуровим металічним полиском.
Птахи тримаються поодиноко або невеликими зграями, селяться переважно біля лісових озер чи лісових боліт. Чорний лелека належить до видів, які охороняються актами на законодавчому рівні. У Карпатах нараховується всього лиш близько 200 пар чорних лелек.