Сьогодні, 5 лютого, в Івано-Франківському апеляційному суді відбулась щорічна підсумкова пресконференція, пише ГК.
“За рік на нашому розгляді перебувало 6672 справи. У порівнянні з минулим роком, коли цей показник складав 7038 справ, статистика зменшилась на 5.2%. І не треба забувати, що за кожною справою стоять люди та їх інтереси”, – навів загальні цифри голова суду Богдан Гриновецький.
За його словами, попри невдалу судову реформу і всі негаразди, пов’язані з карантинною ситуацією, судді Івано-Франківського апеляційного суду впорались зі своєю роботою.
“У зв’язку з карантином і змінами підсудності в нас виникають банальні технічні проблеми. Крім того, зараз в нас обмежене до мінімуму фінансування, через що ми повідомляємо учасників справ не листами, а дзвінками чи SMS-повідомленнями”, – сказав Богдан Кукурудз, секретар палати з розгляду кримінальних справ.
Як повідомив Кукурудз, апеляційний суд за рік розглянув близько 600 справ про керування автомобілями у нетверезому стані.
“Адвокати порушників використовують різні засоби, в тому числі і карантинні обмеження. Особа за три місяці може “хворіти” і двічі, і тричі – після чого строк розгляду закінчується, і все. Вважаю, що це слід врегулювати на законодавчому рівні”, – додав Кукурудз.
Голова суду Богдан Гриновецький пояснив, що апеляційний суд іноді скасовує протоколи за нетверезу їзду через технічні помилки інспекторів поліції або суддів першої інстанції.
За його словами, вони зобов’язані так діяти, коли протокол складено з помилками й адвокати до цього апелюють.
Пяний, забирати машину і “хворій” собі. А за стоянку на штрафплощадці, ціни ви знаєте. А то суди, адвокати, все потім.
Похваліться рішенням у справі начальника ДМС Саїва, який відмовився проходити драгер на місці і відмовився їхати у наркодиспансер на огляд. Тобто, за законом одразу стає винним у керуванні авта у стані спяніння. А суддя у рідних для Саїва Богородчанах визнає його невинним. Це все, що треба знати про реформу судів