Ще 84 мільйони гривень очікує Прикарпаття від уряду на відновлення інфраструктури, яку пошкодив минулорічний паводок. Про це повідомив начальник управління з питань цивільного захисту Володимир Стебницький. Каже, що область чекає від Кабміну і фінансування проєктів, які би запобігали руйнуванням під час майбутніх повеней.
Суспільне Карпати поїхало у Верховинський район, аби дізнатися, як там відновили інфраструктуру, та чи готуються до нових затоплень.
Найбільших руйнувань Верховинщина зазнала в період між 12-23 червня. За цей час паводок зруйнував і пошкодив понад 320 об’єктів інфраструктури. Це дороги місцевого значення, мости, мостові переходи і берегоукріплення, каже голова Верховинської райдержадміністрації Василь Бровчук.
Міст між середмістям Верховини і присілком Бречник
Він показав, які саме мости вдалося відновити, а котрі ще потребують фінансування. До прикладу, перший об’єкт – це міст між середмістям Верховини і присілком Бречник. По той бік потічка – 15 домівок. Аби встановити нову переправу, потрібно більше 190 тисяч гривень.
Підвісний мостовий перехід у центрі селища повністю відновили у вересні минулого року. Неподалік цього містка зустрічаємо Василя Випрейчука. Чоловік саме зараз споруджує біля дому нову дровітню, адже попередню зруйнував паводок.
Василь Випрейчук каже – радий, що вдалося швидко відновити кладки у селищі.
“Ці, що робили тепер нові, – то добре зробили. Нові і троси поміняли, і зробили відбійні стінки. Ці три кладки, що я ними користуюся, то я задоволений”, – розповідає житель Верховини Василь Випрейчук.
Дерев’яний автомобільний міст в Ільцях
В Ільцях вже стоїть дерев’яний автомобільний міст. Голова РДА каже, служити переправа повинна від семи до десяти років.
Міст в селі Волова
Новий міст поставили і в селі Волова. Витратили більше 150 тисяч гривень із державного та місцевого бюджетів. Обидва мости відкрили у листопаді-грудні минулого року.
Чи задоволена новими мостами і переправами на Верховинщині, питаємо у жительки селища Ганни, яку зустріли біля кладки.
“Вони поновили дуже багато доріг, і кладки поробили, і переходи всі ці. Буду я Бога просити, та й може не буде такої повені. Та то були такі води, що не дай Господи нікому такого”, – каже жителька Верховини Ганна.
На відновлення інфраструктури Верховинщина потребує ще близько 50 мільйонів гривень. Ці гроші очікують від уряду.
Голова Верховинської районної державної адміністрації Василь Бровчук
Відновити потрібно ще дороги місцевого значення та 53 мости і переправи, розповідає голова районної державної адміністрації Василь Бровчук.
“Ми вибирали ті об’єкти першочергові на відновлення, де велика кількість населення проживає, або вони соціально важливі, тобто переїзні мости, де не було зовсім сполучення. Ті об’єкти, які залишилися невідновленими, – це, переважно, окремі невеличкі присілки”, – каже Василь Бровчук.
Дорога між Микуличином і Яремчем
Дорогою із Верховинського району до Франківська зупиняємося між Микуличином і Яремчем. Минулого року тут зсунувся грунту на дорогу національного значення.
Служба автодоріг розробила проєкт на будівництво підпірної стінки довжиною понад один кілометр. Як розповів начальник Служби автодоріг в області Василь Буджак, на це будівництво потрібно близько 100-120 мільйонів гривень із кошторису Укравтодору.
Минулорічний паводок пошкодив на Прикарпатті більше 1 900 об’єктів інфраструктури. На відновлення витратили вже більше пів мільярда гривень.
Начальник управління з питань цивільного захисту Володимир Стебницький
За словами начальника управління з питань цивільного захисту Володимира Стебницького, ще 84 мільйони обласна адміністрація чекає від уряду.
“Якщо це було би профінансовано в найкоротші терміни, ми готові. Тому що документація є, експертні висновки є, підготовчі заходи проведені. Тобто в найкоротші терміни можна це завершити”, – розповідає Володимир Стебницький.
Аби запобігти новим руйнуванням внаслідок майбутніх повеней, обласна влада подала до уряду пропозицію про додаткове фінансування. Це повинно бути капітальне будівництво дамб і берегоукріплень. На такі роботи потрібно більше 600 мільйонів гривень.