В Україні продовжили дію воєнного стану, а разом із нею – мобілізацію. Тому всім, хто підлягає призову, слід про неї трохи дізнатися.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Що таке мобілізація
Згідно з українським законодавством, з моменту оголошення мобілізації, окрім цільової, чи введення воєнного стану настає особливий період функціонування національної економіки, органів державної влади, місцевого самоврядування, ЗСУ, підприємств тощо.
У Законі “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” мовиться, що мобілізація – це комплекс заходів, які здійснюють з метою планомірного переведення на функціонування в умовах особливого періоду:
- національної економіки,
- діяльності органів державної влади, місцевого самоврядування та інших,
- підприємств, установ і організацій.
Своєю чергою, ЗСУ, інші військові формування, Оперативно-рятувальну службу цивільного захисту переводять на організацію і штати воєнного часу.
Мобілізація може бути загальною чи частковою та проводиться відкрито або приховано.
Терміни військової служби
Терміни строкової служби в Україні становлять:
- для солдатів і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в ЗСУ та інших військових формуваннях – до 18 місяців;
- для осіб, які на час призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти магістра – до 12 місяців.
Своєю чергою, для українців, яких призвали на військову службу, ці терміни становитимуть:
- для осіб офіцерського складу, які проходять військову службу за призовом – до 18 місяців;
- для тих, хто проходить військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період – до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію;
- для військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період – на терміни, визначені рішенням Верховного головнокомандувача ЗСУ.
Терміни служби за контрактом
- для осіб рядового складу – 3 роки;
- для осіб сержантського і старшинського складу – від 3 до 5 років;
- для курсантів вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вишів – час навчання.
Для осіб офіцерського складу термін служби за контрактом становитиме:
- для військовослужбовців, які закінчили вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти за програмою підготовки для проходження військової служби на посадах осіб офіцерського складу та опанували спеціальності льотного складу авіації – 10 років, якщо ж інші спеціальності – 5,
- для громадян, яким первинне військове звання присвоєно після проходження повного курсу військового вишколу за програмою підготовки офіцерів запасу або в порядку атестування осіб до присвоєння первинних військових звань офіцерського складу запасу – від 2 до 5 років, а для інших громадян – від 1 до 5 років.
Термін проходження військової служби можна продовжити за новим контрактом:
- для військовослужбовців, які проходять військову службу на посадах рядового складу – на 3 роки;
- для військовослужбовців, які проходять військову службу на посадах сержантського і старшинського складу – від 3 до 5 років;
- для осіб офіцерського складу – від 5 до 10 років.