-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Секта “Перемога” у Івано-Франківську: прикарпатці прийшли послухати проповіді зімбабвійського пастора

-Реклама-spot_img
spot_img

25 жовтня у Франківську розпочався дводенний “Фестиваль Ісуса”, який проводить “Церква “Перемога”.

“Фестиваль Ісуса” у Франківську проходить два дні – 25 та 26 жовтня. На цей час харизматична секта “Перемога” орендувала франківський драмтеатр. Зустрічі називають богослужіннями. За вхід грошей не беруть. Зате їх не раз збирають під час фестивальних виступів,пише Курс.

Кілька днів перед цим запрошення на фестиваль з пастором Герні Мадавою роздавали на Стометрівці та ще в кількох локаціях у центрі міста. Флаєр обіцяв “Спасіння. Звільнення. Виздоровлення”. І ще кожному гостю – “безкоштовний подарунок”. 

- РЕКЛАМА-

На вході в драмтеатр і в кількох місцях всередині таблички попереджали, що фото і відеозйомка заборонені. Дійство в залі пантрували чоловіки з бейжами – стояли з обох боків і стежили, аби ніхто не намагався знімати. Втім, на смартфони люди таки фотографували дійство, коли не помічала охорона. Спочатку зала була напівпорожньою, потім заповнилася. 

Відкрили фестиваль зверненням до Всевишнього і закликом про благословення – всіх присутніх і країни загалом. В наступну годину дали концерт – солістка із хором під танцювальну музику, в якій час від часу чулися народні мотиви й навіть гуцульські “йух-ху”, виконувала пісні, що в різний спосіб говорили про віру.  Артисти одразу взялися за розігрів, з перших нот налагоджували конакт із залою – зверталися з запитаннями, заохочували піднімати руки, підспівувати і підтанцьовувати. І приблизно за пів години більшість стояла й активно підтримувала виконавців. 

Все дійство першого дня тривало близько трьох годин.

Після години запальної музики показали презентацію міжнародного благодійного фонду пастора Генрі Мадави, засновника “церкви”. Відео було побудоване на свідченнях про оздоровлення, які лунали на сценах подібних фестивалів, з різних українських міст та з усього світу. На завершення ролик запросив до партнерства – з фондом і з Богом, молитовного і фінансового. 

Одне, як стало зрозуміло далі, тут принципово не існує без іншого.

Ведучий пояснив, що стати “частиною місії” можна, якщо заповнити спеціальні буклети на “столику партнерства”. Якщо готовий жертвувати в обмін на молитву і наступні нагороди від вищої сили, то треба залишити свої координати – особисті дані. Можна одразу вказати і молитовні потреби для того, щоби спільнота з провідником узяла їх до уваги.  

В якості переконання далі був виступ молодого чоловіка, якого представили пастором Ярославом. Він назвався калушанином і розповів, як звільнився від смертельної хвороби силою віри і молитви в 2012 році. “А ви вірите в чуда? Вірите в господа?” – по гарячому розганяв ефект уже наступний промовець. 

Цей одразу взявся до діла – апелюючи до Біблії, пояснив, що кожна людина мусить бути благодійником, тобто мусить щось відпустити. Для чого? – “щоби господь міг потім рясно благословити”. Навіть якщо ви забудете про це, потім будете несподівано обдаровані, продовжував переконувати промовець. “Добровільно, тільки добровільно”, – наголошував він. І запевняв, що це благодійність аж ніяк не пастору Мадаві із його церквою “Перемога”, а власне Богу. 

“Тут є відерця, туди можна покласти – це тільки добровільно, тільки. Знаєте, чому Америка процвітає? Бо благодійності вчать з дитинства. Якщо ми так будемо вчити, то бог нас благословить, бог благословить Україну. Відпустіть для господа, нехай він благословляє вас”, – повторював чоловік на сцені. 

Між рядами пішли дівчата з пластмасовими відерками, схожими на ті, в яких продають фарбу. Відерка були закриті синіми кришками з прорізами – в них кидали згорнуті купюри. Відра передавали з рук в руки по рядах. 

Анкети для партнерів фонду – майбутніх жертводавців – роздавали перед початком зустрічі у фойє. Їх розклали на столику поруч із книжками та дисками головного пастора, іншою релігійною літературою та сувенірами. 

“Все добровільно!” – це був головний посил організаторів. Обіцяні подарунки залишили на другий день. 

Пастор вийшов наприкінці шоу. 

Генрі Мадава народився у Зімбабве, повідомляє офіційний сайт організації “Перемога”. Приїхав в Україну, щоб вивчати авіаційну інженерію. За рік до закінчення інституту, у 1992 році, заснував “церкву” “Перемога”. На цей час є старшим пастором у місті Київ, харизматичний лідер спільноти. На своїй сторінці у фейсбуці Генрі Мадава представляється громадським діячем. 

Нагадаємо, поява зімбабвійського пастора київської харизматичної церкви у Франківську минулого разу, а це було в 2013 році, супроводжувалася скандалом. 

Тоді заступник начальника головного управління юстиції в області Володимир Ковальчук звернувся із запитом до ОДА – просив перевірити законність використання актової зали обласного товариства “Просвіта” для проведення масових зустрічей з представниками секти “Перемога”. Просвітяни вправдовувалися за те, що здали в оренду приміщення російськомовній секті. 

Цього разу фестиваль був уже цілком україномовним. Для зменшення відстані з аудиторією і налагодження контакту вдавалися до франківських паралелей. Так, життя порівняли з вулицею Вовчинецькою до її ремонту і питали в залі, хто їздив маршруткою по неремонтованій на роботу? В контексті ще лунали пасажі про Франківськ та річку Бистрицю. 

Організація “Перемога” не заборонена законодавством, оскільки не вважається деструктивним культом. Однак, вона має всі типові ознаки секти: релігійний маркетинг; агресивне вербування і психологічний тиск; ієрархія; уявлення про непогрішність секти і її засновника; програмування свідомості; елітизм (почуття обраності); контроль життєдіяльності членів. Відомий німецький соціолог Макс Вебер, автор однієї з найпоширеніших типологій сект, зазначав, що для секти характерні неприйняття навколишнього соціуму, ригористичність (суворість) у вимогах до своїх членів. Також релігійним організаціям сектантського типу притаманний харизматичний тип лідерства (в основі якого лежить переконаність в богообраності або виключних якостях очільника) і відповідні йому особливості організації. 

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

2 КОМЕНТАРІ

  1. Тупі ублюдоки це не секта, закрийте свій рот. Нах вас і ваши пост. Ніхріна не вмієте писати. Хер вам тупорилі. Здохніть тварі. Щоб знали як херню писати. Довго думаєте жити

  2. Володимир Ковальчук вважає, що знає юриспруденцію. А сам із такого дикого і забитого Перегінського села, де люди до сьогодні тільки у секонд хенді ходять. Водка їх найвища цінність. Його теща п. Наталя дивилась на його маму (сваху) як на зашугану тваринку. При тому вони це показували при всіх. Так само і поводилась його жінка, яка навіть його прізвище не хотіла взяти. А поставила через дефіс.

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні