В сучасному суспільстві переважає думка, що період найбільших знижок — це осінь та зима. Так, наприкінці осені проводяться масштабні розпродажі «Чорна п’ятниця» та «Кіберпонеділок», а взимку більшість магазинів пропонують різноманітні новорічні знижки. Однак чи дійсно найвигідніші пропозиції діють саме у цей час?
Насправді різноманітні промокоди та акції діють постійно. І якщо користуватися ними, можна заощаджувати на покупках чи послугах майже будь-коли. Втім, сезонність все ж відіграє важливу роль у кількості та розмірах знижок.
За даними аналітичного відділу U.S.News, а наявність кількість вигідних пропозицій для купівлі тих чи інших товарів або замовлення послуг може суттєво відрізнятися:
- Купівля меблів — лютий і серпень.
- Купівля житла — весна та літо, частково — осінь.
- Купівля авто — травень, жовтень, листопад, грудень.
- Купівля одягу — кінець будь-якого сезону.
- Купівля техніки — кінець та початок року.
- Купівля туристичного спорядження — кінець зими та рання весна.
Стосовно сфери послуг, індустрії розваг та азартних ігор, отримати бонуси та скористатися спецпропозиціями у цих сферах також можна впродовж майже всього року. Але часто вони також збігаються з активністю в інших бізнес-сферах. Тому найбільші знижки та спеціальні умови зазвичай пов’язані з великими святами. Серед них — Різдво, Новий рік тощо. В період проведення вищезгаданої «Чорної п’ятниці» сфера розваг також пропонує додаткові вигідні умови, щоб залучати аудиторію, хоча й робить це не так активно, як ритейл.
Загалом більшість експертів сходяться на думці, що найкращий час для придбання більшості груп товарів — міжсезоння. В цей період загальна купівельна активність у більшості сфер бізнесу знижується, тому бізнес вимушений використовувати додаткові інструменти залучення аудиторії. А різноманітні знижки та акції — один з найпростіших таких інструментів.
Українські експерти зауважують, що після падіння курсу гривні на тлі повномасштабного вторгнення вітчизняним виробникам та надавачам послуг у більшості сфер стало складніше проводити акції. Головна причина в тому, що ціни на переважну більшість товарів та послуг істотно зросли. У спробах втримати відносно стабільні ціни представники українського бізнесу здебільшого тримають їх на гранично низькому рівні. І додаткове зниження вартості товарів чи послуг може зробити роботу абсолютно нерентабельною. Та з іншого боку, конкуренція у більшості ніш досі дуже висока. А найкращим способом залучення аудиторії все ще залишається нижча вартість. Тому представники українського бізнесу, сфери послуг та розваг й надалі будуть пропонувати знижки, спеціальні умови для клієнтів, промокоди та купони. Особливо в міжсезоння та у так званий «низький сезон», коли купівельна активність знижується.