Жителі великих міст давно звикли до швидкісного мобільного інтернету 4G, який дозволяє не обмежувати себе у «цифрових потребах». Проте у віддалених районах, маленьких селах і на автомагістралях донедавна безперебійний мобільний інтернет був швидше винятком із правил, аніж нормою.
Івано-Франківська область стала однією з перших в Україні, де зв’язок 4G покрив територію ще й за рахунок використання частоти LTE900. Така програма модернізації передбачає облаштування 19 базових станцій зв’язку, що дозволило суттєво розширити покриття 4G і підключити його навіть у малих населених пунктах. Таким чином, ще понад 37 000 жителів Івано-Франківської області тепер можуть користуватися перевагами сучасних мобільних технологій для підприємництва, здобуття освіти, інтернет-спілкування тощо.
4G-зв’язок від Київстар з’явиться в наступних населених пунктах:
Богородчанський район: Манява та Бойки.
Верховинський район: Бистрець та Дземброня.
Галицький район: Яблунів, Дитятин, Бишів, Кінчаки, Тумир, Кремидів, Ворониця, Кукільники, Делієве, Хохонів, Загір’я, Кукільницьке.
Калуський район: Збора, Станькова, Вилки, Завадка, Іванкова, Болохів, Гуменів, Кулинка.
Косівський район: Шепіт, Снідавка, Баня-Березів, Вижній Березів, Лючки, Середній Березів, Річка.
Надвірнянський район: Чорний Потік, Білі Ослави, Чорні Ослави.
Тисменицький район: Добровляни.
Тлумацький район: Бушкалик.
За літо модернізацію обладнання базових станцій 4G реалізували ще у восьми західних областях України. Надалі заходи з рефармінгу охоплять інші регіони нашої країни, а повністю завершаться до кінця 2020 року. Загалом у планах компанії за два роки надати можливість доступу до швидкісного мобільного інтернету 90% населення України.
Нагадаємо, що головними перевагами мобільного інтернету 4G є більша ємність мережі та швидкість передачі даних. Середня швидкість передачі даних у форматі 4G вища у 3–4 рази, що дає змогу завантажити пісню за кілька секунд, а нові серії улюбленого серіалу – за лічені хвилини. Також можна скачати улюблене кіно або дивитися телепрограми з екрана свого ґаджета.
Як підключити?
Щоб користуватися 4G, слід перевірити, чи смартфон і SIM-картка сумісні з цим форматом. Про це свідчитиме маркування 4G Ready на картці та позначка LTE/4G на екрані телефона. Також абоненти Київстар можуть відправити зі свого телефона спеціальні коди: *245*5 # виклик – для перевірки смартфона; *245*4 # виклик – для перевірки SIM-картки.
Якщо ж ваша SIM-картка не підтримує 4G – не проблема. Просто завітайте до будь-якого магазину Київстар, і вам безоплатно замінять «сімку». Варто знати, що нова USIM-картка, яка необхідна для 4G, має вищий ступінь захисту порівняно зі звичайною SIM-карткою: від «клонування», зламування, підключення до піратських мереж, а також від інших видів шахрайства. Це означає, що користувач 4G отримує додаткові гарантії безпеки.