-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Що таке апостиль, коли він потрібен та які документи можна легалізувати апостилюванням

-Реклама-spot_img
spot_img

Поїздки за кордон для навчання, роботи чи проживання передбачають надання легалізованих документів. Один із найпоширеніших способів легалізації — апостиль документів.  Розповідаємо, що собою являє легалізація документів шляхом проставляння апостиля. 

Що таке апостиль

апостиль документівЧасто помилково вважають, що апостиль — це офіційний документ, насправді це штам, розміром 10 на 10 см, в рамці якого розташований текст відповідного зразка. Апостиль проставляється на вільній від тексту частині документи, на зворотньому боці, на завіреній нотаріально копії або окремому аркуші. 

Апостиль документів потрібен для країн які підписали Гаазьку конвенцію. Якщо країни немає в списку країн-учасниць, то знадобиться процедура консульської легалізації. 

- РЕКЛАМА-

Які документи можна легалізувати апостилюванням

Апостилюванню піддають такі види документів:

  • документи, видані органами судової влади України;
  • документи, видані органами юстиції та прокуратурою;
  • адміністративні документи маються на увазі свідоцтво про народження, розлучення, смерть, розірвання шлюбу, зміну і мені і так далі;
  • апостиль документів про освіту, маються на увазі атестати дипломи, виписки з оцінками, навчальні програми і такому подібне;
  • документи, складені приватними та державними нотаріусами. 

Апостиль документів хоч і не складна процедура, але краще довірити цю роботу професіоналам. 

легалізувати документи апостилюваннямЩодо того, куди звертатися для апостилювання документів, то все залежить від органу, що видав документ. 

  • Міністерство юстиції України. Мінюст має компетенцію проставляти апостиль на різних видових документах, включаючи документи, які стосуються правових аспектів та судових питань. Це можуть бути, наприклад, документи, пов’язані із сімейним станом, правами власності або довідки про несудимість.
  • Міністерство освіти і науки України. МОН відповідає за апостиль на документах, пов’язаних з освітою і науковою діяльністю. Сюди входять академічні дипломи, атестати, свідоцтва про навчання, а також інші освітні документи.
  • Міністерство закордонних справ України. МЗС відповідає за апостиль на документах, які стосуються міжнародних відносин та комунікації з іншими країнами. Це можуть бути документи, які не входять в компетенцію інших міністерств, а також документи, які вимагаються для використання за кордоном, але не стосуються освіти або правових питань.

Обираючи відповідну установу для проставлення апостиля, слід враховувати вид документа і його призначення за кордоном, оскільки різні країни можуть мати різні вимоги щодо легалізації конкретних видів документів.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні