-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Справа Лєпєніна: франківський забудівник витратив понад 18 мільйонів гривень, поки оголошував себе банкрутом

-Реклама-spot_img
spot_img

У Львові розглядатимуть справу про банкрутство відомого в Івано-Франківську забудівника Олега Лєпєніна.

Господарський суд Івано-Франківської області, який розглядав справу про неплатоспроможність директора успішних компаній “Вертикаль” та “Перший віконний завод”, виявив, що «банкрут» Олег Лєпєнін не задекларував понад 18 мільйонів гривень. Через недостовірну інформацію в деклараціях провадження про банкрутство Лєпєніна закрили. Забудівник не погодився з ухвалою франківського суду, тому подав апеляцію – тепер справу розглядає львівський суд.

«Банкрут» з багатомільйонним боргом

- РЕКЛАМА-

У липні 2021 року бізнесмен з Івано-Франківська, директор та засновник інвестиційної будівельної компанії “Вертикаль” та ТОВ “Перший віконний завод”, Олег Лєпєнін оголосив себе банкрутом.

Тоді у Господарському суді Івано-Франківської області відкрили щодо нього провадження у справі про неплатоспроможність. Суд ввів процедуру реструктуризації боргів щодо боржника та мораторій на задоволення вимог кредиторів. https://reyestr.court.gov.ua/Review/98700831

Згідно інформації з реєстру судових рішень, заборгованість Олега Лєпєніна перед кредиторами становила на той час близько 40 мільйонів гривень, з яких 39 837 946, 90 гривень франківський бізнесмен винен компанії ТОВ «Фінансова компанія «Леверідж».

Історія цього боргу розпочалася ще у 2006-2007 роках і сягає своїм корінням діяльності будівельної фірми “Екстім”, в якій Олег Лєпєнін був на той час співзасновником та комерційним директором. ТОВ “Екстім”, яке згодом було перейменовано в ТОВ “Передмістя 2000”, уклало в той час кредитні угоди з Акціонерним комерційним інноваційним банком УкрСиббанк, в яких Лєпєнін фігурував як поручитель.

У зв’язку з неповерненням кредитних коштів, УкрСиббанк звернувся до Господарського суду Івано-Франківської області із позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю “Фірма “Екстім”. Судовий розгляд завершився майже 12 років років тому — 25 липня 2011 року суд ухвалив стягнути з Лєпєніна, як поручителя на користь ПАТ “УкрСиббанк” борг у розмірі майже 22 мільйони (21 844 465,74 грн).

Оскільки кошти від фірми-боржника так і не надійшли, у 2014 році банк подав позов до Вищого спеціалізованого суду на поручителя — Олега Лєпєніна. І в цьому випадку суд теж визнав справедливими вимоги кредиторів та ухвалив стягнути з Олега Лєпєніна на користь ПАТ “УкрСиббанк” заборгованість за кредитними договорами від 28 грудня 2006 року та від 23 березня 2007 року у розмірі 21 844 465 грн 74 коп.

Після того, як банкіри втомилися “вибивати” проблемну заборгованість, до суду звернулася із заявою про заміну сторони виконавчого провадження фінансова компанія “Леверідж”. У червні 2016 року ухвалою Івано-Франківського міського суду сторону стягувача було замінено з ПАТ «УкрСиббанк» на ТОВ “ФК “Леверідж”.

За той час, поки тривала судова тяганина, сума боргу Олега Лєпіна, як поручителя за кредит заснованої ним будівельної фірми, продовжувала неухильно зростати. Фінансова компанія “Леверідж” звернулася до суду з вимогою відшкодувати інфляційні витрати у розмірі майже 6 мльйонів (5 788 783 грн 22 коп), трьох відсотків річних та основної винагороди приватного виконавця. Вимоги кредитора підтримав Бабушкінський районний суд міста Дніпропетровська, – пише видання.

Відповідно до опублікованих в ухвалі Господарського суду даних станом на червень 2021 року з боржника було стягнуто всього 12 тисяч 260 гривень 63 копійки за одним із проваджень та 52 тисячі 635 гривень 13 копійок — за іншим.

Олег Лєпєнін тим часом займався банкрутством заснованого ним підприємства.

У червні 2020 року ТОВ “Передмістя 2000” припинило свою державну реєстрацію у зв’язку із визнанням її банкрутом.

Як в родині Лєпєніних завдяки “банківській афері” з’явилась елітна нерухомість

Як вдалося з’ясувати, це не перший випадок, коли кредиторську заборгованість з Олега Лєпєніна намагаються стягнути через суд. І один із багатомільйонних кредитів він якраз брав на нерухомість в Дем’яновому Лазі – це один з елітних мікрорайонів на околиці Івано-Франківська.

У 2007 році Олег Лєпєнін оформив іпотеку на суму 960 000 доларів у банку VAB. Ці кошти він взяв і успішно витратив. У 2015 році VAB Банк (ПАТ “Всеукраїнський Акціонерний Банк”) в особі уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб подав позов про стягнення заборгованості в розмірі 14 573 495,64 гривень за кредитним договором на предмет іпотеки. В ході судового розгляду намагались з’ясувати реальну ринкову вартість домоволодіння в Дем’яновому Лазі (житлового будинку на 575,5 кв.м та земельної ділянки площею 0,2426 га), під який власне і була оформлена іпотека на майже мільйон доларів.

<strong>Справа Лєпєніна: франківський забудівник витратив понад 18 мільйонів гривень, поки оголошував себе банкрутом</strong>

Врешті через два роки справу закрили, і в 2017 році був укладений договір про відступлення прав вимоги за іпотечним договором з ТОВ “Фінансова компанія “Фінтайм Капітал”. Згодом батько франківського забудовника Святослав Лєпєнін викупив право вимоги у фінансової компанії, став кредитором свого сина та іпотекодержателем майна – тієї самої елітної нерухомості в Дем’яновому Лазі на вулиці Нескорених. На той час кредитна заборгованість Олега Лєпєніна вже становила майже 30 мільйонів гривень (29 291 889,19 грн). Де диспетчер “Водоекотехпрому” (а саме там на той час працював батько забудовника) взяв понад 4,5 мільйони гривень на закриття боргів свого сина-бізнесмена?

Ще одна махінація з багатомільйонним банківським кредитом

Також з’ясувалося, що Олег Лєпєнін домігся “пробачення” багатомільйонного боргу за кредитом в банку “Райффайзен Банк Аваль”. Допомогла “технічна помилка”. Ця судова справа розглядалась в 2012 році. Тоді “Райффайзен Банк Аваль” позивався до ТзОВ “ТЦ Екстім-Престиж”, засновниками якого були Святослав та Галина Лєпєніни, а директором – їх син Олег Лєпєнін. З матеріалів справи стало відомо, що “ТЦ Екстім-Престиж” боргував банку 992 000,00 доларів США (кредит під 13%) та 3 389 000,00 гривень (кредит під 22%) за договором переведення боргу. Суд позов банку не задовольнив, оскільки під час розгляду з’ясувалось, що підпис Лєпєніна був на обох договорах: і первісного боржника, і нового.

“Райффайзен Банк Аваль” не тільки не отримав свої кошти, а ще й мав повернути компанії Лєпєніна 21 504 доларів та 139 725 гривень. Також суд визнав недійсним договір іпотеки на нежитлові приміщення в ТЦ “Екстім-Престиж”, що на розі Мельника – Січових Стрільців. Дані приміщення зразу ж після виведення з іпотеки були оформлені на цивільну дружину Лєпєніна Олега – Матвєєву Лілію.

Зухвалий план реструктуризації боргів

Олег Лєпєнін розробив власний план реструктуризації боргів. Бізнесмен, директор двох успішних компаній, для погашення вимог кредиторів погодився виділяти сміховинну суму – 650 гривень щомісяця. Загалом було передбачено 60 платежів. Таким чином Олег Лєпєнін, який має борг майже 40 мільйонів гривень, хотів повернути кредиторам лише 39 тисяч гривень, тобто менш ніж 0,1% багатомільйонного боргу.

А все тому, що за поданими деклараціями, живе дуже скромно. У справі про банкрутство відомий в Івано-Франківську забудовник заявив, що є власником лише ¼ частини квартири, корпоративних прав в ТОВ “Кветтер” на загальну суму 54 450 гривень, а як директор ІБК “Вертикаль» та ТОВ “Перший віконний завод плюс” отримує щомісячну платню у розмірі 9600 гривень (за вирахуванням податків та зборів).

Неправдиві відомості в деклараціях та їх наслідки

У травні 2022 року суд відсторонив арбітражного керуючого та призначив керуючою реструктуризацією фізичної особи арбітражну керуючу.

2 листопада 2022 року в судовому засіданні керуюча подала звіт за результатами перевірки декларацій, поданих Олегом Лєпєніним. Вдалося з’ясувати, що відомості, відображені боржником в деклараціях, не відповідають фактичним даним стосовно фінансового стану боржника. https://reyestr.court.gov.ua/Review/107459453

В деклараціях не відображена інформація

  • про витрати на численні закордонні поїздки (понад 20 поїздок в Німеччину, Іспанію, Францію, Грецію, Польщу, Єгипет, Туреччину та ОАЕ),
  • не зазначено джерела походження коштів в розмірі більше 3 000 000 грн, за рахунок яких було здійснено витрати у 2019 році,
  • не зазначено за рахунок яких активів були придбані автомобілі членів сім”ї (шість автівок, вартістю від 10 до 25 тисяч доларів кожна);
  • не зазначено про отримання дивідендів від господарської діяльності товариств, пропорційно до належних боржнику та членам сім”ї часток у їх капіталі, що свідчить про формальність членства відповідних осіб у зазначених підприємствах задля уникнення від декларування відповідного доходу (йдетбся про ТОВ “Перший віконний завод Плюс”, ТОВ “Перший віконний завод ІФ», ТОВ «Інвестиційно-будівельна компанія «Вертикаль»; які є успішними, прибутковими, лідерами будівельного ринку Івано-Франківська та області)
  • наявне неспівпадіння відомостей, відображених у декларації із відомостями податкової звітності (щодо отримання доходу від продажу рухомого й нерухомого майна та здачі в оренду);
  • за результатом аналізу декларації та виписок по рахунках боржника, в деклараціях не відображено належні боржнику значні грошові кошти;
  • боржником не повідомлено про депозитні рахунки (понад 3 мільйони гривень).

Як вдалося з’ясувати, загалом йдеться про незадекларовану суму, близьку до 18 мільйонів гривень.

Зокрема була озвучена цікава стаття видатків – майже 1,5 мільйона гривень Олег Лєпєнін перерахував на розвиток благоустрою громади в селі Чернієві.

Через подання боржником недостовірної інформації про його доходи та доходи членів його сім’ї 2 листопада 2022 року зборами кредиторів було прийнято рішення про закриття провадження у справі про банкрутство фізичної особи Лєпєніна Олега Святославовича.

<strong>Справа Лєпєніна: франківський забудівник витратив понад 18 мільйонів гривень, поки оголошував себе банкрутом</strong>

Заборона виїзду закордон

3 лютого 2023 року виконавча служба винесла постанову про опис та арешт майна Олега Лєпєніна, через невиконання боржником рішення суду про стягнення на користь «Фінансової компанії «Леверідж» інфляційних виплат у розмірі 4 943 402, 69 гривень, нараховані за прострочення грошового зобов`язання.

Державний виконавець ще 8 жовтня 2020 року надіслав вимогу боржнику надати відомості про майно, доходи, кошти та місце роботи. Втім Лєпєнін не виконав вимоги державного виконавця і подав декларацію з приховуванням майна. Оскільки заборгованість перед стягувачами залишилась не погашена, а боржник протягом двох з половиною років не здійснив жодних дій, спрямованих на виконання рішення суду, була прийнята ухвала про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України Олега Лєпєніна.

https://reyestr.court.gov.ua/Review/109382333

Апеляції

«Забудівник-банкрут» не погодився з закриттям провадження про свою неплатоспроможність і подав апеляцію до Західного апеляційного господарського суду. Олег Лєпєнін просить львівський суд скасувати ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області та передати справу для продовження розгляду до суду першої інстанції. https://reyestr.court.gov.ua/Review/107919004

Паралельно Івано-Франківський апеляційних суд розглядає апеляційну скаргу на ухвалу Івано-Франківського міського суду від 02 березня 2023 року в справі за поданням заступника начальника відділу ДВС у місті Івано-Франківську Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Кузика І.І про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника Олега Лєпєніна.

https://reyestr.court.gov.ua/Review/109762737

У час, коли Україна веде нещадну боротьбу з окупантом і доводить всьому світу, що українці – смілива незламна нація, а ми чи не щодня на колінах зустрічаємо полеглих героїв, у тилу розігрують схеми уникнення сплати протриньканих законних кредитів та вводяться в оману тисячі інвесторів відомої будівельної компанії. Все для того, щоб за звичкою, не платити борги.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні