Не секрет, що українські радіостанції заполонили російські та англомовні хіти. Процент композицій рідною мовою – мізерний. Це гальмує розвиток вітчизняних гуртів, змушуючи їх все частіше звертатися до російської мови виконання. Українському радіопростору не вистачає суто українського радіо, де лунали б виключно україномовні композиції.
Тенденції та історія української музики
Канал «Zemlya» https://ofr.fm/stream/zemlya/ транслює пісні лише українських виконавців. Вона веде цілодобове мовлення, граючи пісні в стилі рок, хіп-хоп, джаз, денс. Можна почути як відомих співаків, так і новачків на сцені. Велику увагу станція приділяє відкриттю нових талантів. В ефірі не почути музики низької якості та виконавців-однодневок. В національному сегменті радіо займає перші позиції, пропонуючи добірні перлини української естради.
Добірка топових виконавців на радіо не дасть занудьгувати. В програмах лунають найкращі оригінальні мелодії, яких не почути на пересічній радіостанції. Натхненні, ліричні і драйвові композиції зачаровують з першої ноти.
Культура музики України шукає нових форм, але не відкидає і надбання минулого. Їй властиві:
- слідування давнім традиціям;
- фольклорні ноти;
- експерименти з поєднанням музичних стилів.
Пісні українських гуртів менше транслюють по телебаченню та беруть в кінематограф. Ентузіасти-аматори влаштовують тематичні фестивалі та безкоштовні концерти, аби хоч якось доторкнутися до слухачів. Більшість з них підтримує обрядово-національний характер пісень.
Політична, економічна та суспільна ситуації країни знаходять відображення в відвертих текстах. Сучасна українська музика ввібрала в себе характер, історію, філософію українського народу. Усе більше фольк-амсамблів на свій лад виконують українські народні пісні. У час відродження давніх традицій нове звучання фольклорної музики неабияк популярне. Воно знаходить відклик у слухачів, які перестали вважати український фольклор чимось ганебним та не вартим уваги.
На сучасній українській сцені представлені різноманітні музичні напрямки: від металу до джазу. Популярність деяких окремих артистів давно перетнула межі кордону. Достойно показують себе на міжнародній сцені такі виконавці, як Руслана, Верка Сердючка, «Танок на майдані Конго», «Океан Ельзи», «Воплі Відоплясова». Щорічно проводяться рок-фестивалі. Тенденція використання фольклору в піснях стає дедалі виразнішою в піснях гурту «KAZKA».
«Zemlya»: місце, де не замовкає українська пісня
Сучасна українська естрада пройшла довгий шлях від купки ентузіастів до світового визнання. Тепер саме вона будує імідж України за кордоном. Ще з фестивалю української музики «Червона Рута» в 1998 році, амбітні співаки – Марія Бурмака, Василь Жданкін, Ірина Білик – проштовхували українське в маси. Незважаючи на відсутність доступу на ТВ та радіо, вони змогли пробити шлях на Захід.
Станція OFR намагається підтримувати не лише популярні гурти – «Бумбокс», «Pianoboy», але й маловідомі. Мова виконання не важлива: головне, щоб виконавці були українцями. Так склалося, що співаки надають перевагу українській та англійській мовам. Редактори цілодобово в пошуках свіжого та якісного саунду. На каналі можна почути не лише пісні, а й художників, продюсерів, галеристів, критиків. Усе це створює гарне підґрунтя для розвитку національної культури.
Old Fashion Radio знає, як важко українській музиці, тому робить все, аби пришвидшити її розвиток. Набуття популярності шляхом живих концертів – гарний, але довгий спосіб. Трансляція по радіо має більше шансів на успіх. Звісно, закріплення результатів залежить і від самих слухачів. Гарантією існування української пісні є незгасаючий інтерес українців до неї. Лише спільними зусиллями можна досягти світового визнання.