За словами в. о. директора обласного департаменту агропромислового розвитку Степана Вінтоновича, порахувати збитки, які фермерам завдали заморозки у ніч з вівторка на середу, можна буде через тиждень.
Також він повідомив, що кількість урожаю, який планували сільгоспвиробники, зменшиться, пише Західний кур’єр з посиланням на Суспільне. Карпати.
Для Ярослава Гайдея, що проживає у селі Вовчинець, вирощування виноградів – хобі. Він розповідає, що травневі заморозки частково пошкодили кущі винограду.
“У мене приблизно 20 кущів винограду, заморозки пошкодили десь 5 або може і шосту частину. Не рахував конкретно. Є так, що на кущику щось примерзло, щось залишилося. Є люди, які в Богородчанах мають виноградники. Вони розповідали мені, що сильно постраждали кущі. Зараз для винограду заморозки – це найстрашніше”, – каже член клубу “Виноградарі Прикарпаття” Ярослав Гайдей.
Заморозки завдали збитків і фермерам. Виконувач обов’язків директора обласного департаменту агропромислового розвитку Степан Вінтонович розповідає, що в першу чергу постраждали посіви ярих зернових культур:
“У населення невеликі площі, а у фермерів – по 100-200 гектарів. Посіяли сою, квасолю, картоплю. Найбільше шкоди заморозки завдали плодовим та ягідним культурам. В Городенці десь 20 гектарів ягідних культур у фермера постраждали. Так само у Коломийському, Снятинському районах. Сади якраз цвітуть, і який буде результат цих заморозків, можна буде говорити через тиждень”.
Степан Вінтонович додає, щоб отримати відшкодування збитків, людям потрібно страхувати посіви.
«Івано-Франківська. обл. с.Клузів вночі було до -3. Цілу ніч працювало дощування. біля 14 куб/м води. На ранок такий вигляд. Просто без слів», – поділився світлинами обмерзлих виноградників Володимир Грицак у Фейсбук.