-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У Болехові говорили про реформу місцевого самоврядування, сфер охорони здоров’я, освіти, житлово-комунального господарства та бюджетну децентралізацію

-Реклама-spot_img
spot_img
6 лютого у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізує Асоціація міст України (АМУ) за підтримки USAID, у приміщенні міського центру зайнятості відбулася виїзна консультація «Діловий діалог».
У Болехові говорили про реформу місцевого самоврядування, сфер охорони здоров’я, освіти, житлово-комунального господарства та бюджетну децентралізацію
Участь у заході взяли представники Івано-Франківського регіонального виділення «Асоціація міст України», профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, міський голова Богдан Мельник, який привітав гостей на Болехівщині, а також депутати міської ради та керівники структурних підрозділів міськвиконкому, підприємств, організацій, бюджетних установ, директори навчально-виховних закладів освіти, представники ЗМІ та мешканці міста.
Про реформу місцевого самоврядування, сфер охорони здоров’я та освіти, житлово-комунального господарства та бюджетну децентралізацію присутнім розповіли радник голови облдержадміністрації Валерій Крецул, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення «Асоціація міст України» Юрій Стефанчук, заступник директора департаменту фінансів облдержадміністрації Леся Балагура, начальник управління ЖКГ департаменту будівництва ЖКГ, містобудування та архітектури облдержадміністрації Ігор Гунін, головний спеціаліст відділу дошкільної загальної та середньої освіти департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації Наталія Пігач, головний спеціаліст з організації первинної допомоги департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Галина Микула.
Юрій Стефанчук проінформував присутніх про державну та регіональну політику щодо реформи місцевого самоврядування і децентралізації влад та наголосив, що Болехівська міська рада є яскравим прикладом функціонування спроможної об’єднаної територіальної громади у своїх нинішніх адміністративно-територіальних межах. Адже об’єднані територіальні громади прирівнюються за бюджетним статусом до міст обласного значення. Експерт пояснив присутнім, які переваги отримає територіальна громада в результаті об’єднання, як буде забезпечено фінансову самостійність новоутвореної територіальної громади, як можна отримати додаткові  надходження до бюджету тощо.
Леся Балагура звернула увагу присутніх на особливості міжбюджетних відносин між ОТГ та державою, а також коротко розповіла про додаткові джерела наповнення дохідної частини бюджету ОТГ за рахунок регулювання ставок місцевих податків і зборів, плати за землю, податку на доходи фізичних осіб.
Представники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації розповіли про секторальні реформи в контексті децентралізації у сферах освіти, охорони здоров’я та житлово-комунального господарства.
Найбільше учасників діалогу цікавили питання, які стосувалися втілення у життя реформ у сфері освіти, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства на практиці, а також чи вдасться вирішити низку проблем громади після об’єднання.

Джерело

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні